Woki Toki ķīniešu fast food

Šodien nomēģinājām pavisam svaigu ēstuvi – Woki Toki. Tā ir ķīniešu fast food ēstuve, vismaz tā es to sapratu. Woki Toki ir pozitīvā nozīmē, mazs ūķītis, kas atrodas uz Barona ielas, kvartālā starp Bruņinieku ielu un Matīsa ielu.

Šobrīd, kad vēl rit pirmā nedēļa kopš atvēršanas, visiem ēdieniem ir piešķirtas 50% atlaides, kas mūsu apmeklējumu padarīja īpaši izdevīgu.

Mēs nogaršojām trīs komplektus, kuri garšoja labi – noteikti labāk nekā par šādu cenu to varētu iedomāties. 3 cilvēki paēdām par, apmēram, 4,5 latiem, ņēmām lielās porcijas, kā arī dzērām kōlu un spraitu. Ēdienu mums pasniedza papīra kastītēs. Ēdām ar irbulīšiem, nezinu, vai tur citi rīki vispār bija pieejami. Tiek piedāvātas kastītes līdzi ņemšanai. Piegāde uz mājām netiek piedāvāta. (Ēdienkarte)

Noteikti iesaku arī citiem izmēģināt šo fast food ūķīti, it sevišķi, kamēr ir zemās cenas.

Starp citu. Sēžot ēstuvē uz mirkli sajutos, kā vienā Blade Runner ainā, kurā Riks Dekarts ir uz brīdi piesēdis ielas malā, lai iekostu austrumu ēdienu no kartona kastītes, jo līdzīgi, kā filmā, ārā bija tumsa un karstajam ēdienam bija manāmi kūpoši garaiņi. Aiz stikla garām steidzās cilvēki, pie griestiem spīdēja dažas baltas un zilas lampas, un kopumā sajūtas bija mazliet nereālas – Rīgas videi nepierastas.

, , ,

 • Ķīmiskās analīzes neesmu taisījis, bet stāsta, ka ķīniešu ēdieni (tajos izmantotās garšvielas, precīzāk) izceļas ar ārkārtīgi lielu garšas pastiprinātāja, mononātrija glutamāta klātbūtni (http://ej.uz/dq2). Tas gan dabīgi ir sojas mērcē un vēl šur tur, bet tomēr tiek gāzts arī visur citur mākslīgi.

  Viss ļoti garšo pēc gaļas un liekas ļoti sātīgs, bet patiesībā špicka vien ir. Turklāt laika gaitā izveidojas sava veida atkarība t.i. dabīgi ēdieni (omes karbonādes) vairs neliekas garšīgi un gribas visu laiku ēst to pastiprināto mantu.

  Principā tas pats iemesls kādēļ neiesaka ēst kartupeļu čipsus, šķīstošās zupiņas u.c. junk – tiek mainīta mūsu garšas uztvere, ēšanas paradumi un beigu beigās “uztura piramīda” un viss ir slikti pē un fui :)

  (Rīta iedevsma uzbakstīt sazvērestības teorijas cienīgu komentu)

 • Ceru, ka patiesība ir kaut kur pa vidu. Katrā ziņā esmu apņēmies samācīties plašāk pazīstamās pseido-ķīniešu receptes, lai gardumus varētu ēst mājās. Pamatā jau viss arī balstās uz prasmīgu sojas mērces (un tās gardo atvasinājumu – austeru un teriaki mērces) pielietojumu.

 • Iemēģināju šodien šo ieskrietuvi. Kamēr ēdu, tikmēr džeki aiz letes runāja par to, kā onkulis.com ir rakts par viņiem un tāpēc viņiem tagad zvana visādi cilvēki un interesējas :)

  Priekš šīs puscenas bija ok, priekš pilnas cenas prasītos garšīgāk. Žēl, ka nebija ne ceptu rīsu, ne ceptu nūdeļu – izbeidzās. Kādu retu reizi jau var aiziet, kad gribas ko citādāku.

 • Stilīgi, izrādās, ka kaut kāda jēga tomēr ir no tās blogošanas :D

 • pavars

  cav.
  Zinu cilvekus kas to visu organizeja, un varu apgalvot ka glutamatu vini tur nelieto. Merces vini perk no kinas. Profesionalas. Pievienot vel glutamatu butu parak dargi un nevajadzigi.
  Iesaku visiem! (ipasi kamer viss pa 50% letak)

 • laasic

  Ķīniešu fast food, noteikti ir labāks nekā amerikāņu fastfood, bet man kkā neiet kopā aziātu ēdieni ar kolu. kamon, tak tēja ir daudz gardāka un, nezinu kā lai pasaka, pareizāka?

 • Es

  Biju tur ieskrējis un nu tā. Nebija slikti par to cenu, bet nu tāds latviešu ķīniešu ēdiens bez izteiktas garšas. Dodiet man to papildvielu un dodiet arī ko asu, tad varbūt būs ok.

 • azm

  Rīt aiziešu galu galā tieši pie skolas ir :)

 • karro

  šodien iemēģināts, rezultāti:
  spring rolls: 8.5/10, ļoti labi/teicami
  rīsi ar olu – diezgan pliekani, pietrūkst sojas un sezama eļļas, vispār eļļas varēja būt drusku vairāk, viduvēji, 7/10
  ceptas nūdeles noprovēt neizdevās
  pikantā vista ar chili – apmierinoši, 6/10, mūžīgā ķibele ar pasauso fileju
  liellops austrumu gaumē – viduvēji, 7/10
  vārītas nūdeles – kādas ir, tādas ir; bija izvārītas: tātad, ieskaitīts :)

  komunikācija: 8/10 (akurāt tas, ko gaidīju)

  kopumā ņemot – ja vajag ātri “atstrādāt ēšanu” – pats tas (cenas/apjoma attiecība – super), bet gastronōmiskas baudas jāiet meklēt citur.
  Tuvumā esošā kāda-tur-skola varētu būt elīta auditorija – cenas pieejamas, garša – visticamāk, labāka kā skolas ēdnīcā, un krietni veselīgāk par snackiem/kōlu (lai gan pēdējā arī ir pieejama).

  saprotams, ka tādā ātrumā un apjomā uuber iznešanos ar 15 dažādām garšvielām gaidīt ne var, ne vajag. normāla vieta, kur ātri piesist kuņģi.

 • O, lielisks pārskats :) Vai mēģināji maigo cāli saldajā mērcē? Tas mūsu lokā ir favorīts.

 • karro

  nop, maigais cālis netika mēģināts, to nākamajai reizei, kad tā pienāks, galvenais, lai ceptās nūdeles ir :)

 • Mr

  Precīza adrese būtu, kaut kā arī sagribējās pamēģināt.