Adobe un WIRED parāda, kāda ir žurnālu nākotne

Iespaidīgs video, kas parāda vienu no iespējamajiem žurnālu attīstības virzieniem. Šis ir strādājošs paraugs, nevis datora uzburts spīdīgs koncepts.

via wired.com

, , , , ,

 • Tiešām iespaidīgi un domāju, ka tas būs jau pavisam drīza laikrakstu un žurnālu nākotne

 • es atradu pirmais :)

 • Tu noteikti atradi ātrāk par mani, tas tiesa, bet vai esi pārliecināts, ka patiešām biji pirmais? :)

 • ir jau labi, prieks ka interesantas ziņas ātri izplatās

 • Ja viņi to brīnumu varēs piedāvāt kā web lapu kādu dienu, tad baigi forši, bet kā atsevišķu softu diez vai ko tādu cilvēki gribētu masveidā kačāt.

 • Idejas muka, bet ja tas viss griežas uz Flash, tad paldies, bet nē, paldies.
  Adobe šķiet ar to Flash ir pamatīgi ieberzies un tagad to grūž visās iespējamajās vietās, lai tikai attaisnotu viņu.
  No way Jose. Lēns gļukains blāķis. Vienmēr ir bijis un vienmēr būs. Sauc viņu par AIR šmair vai bērnu cīsiņiem.

 • Nemaz nerunājot par to, ka pati ideja ir absurda. Kāda suņa pēc pārnest žurnālu digitālajā vidē, ja viņš JAU IR digitālajā vidē – kā weblapa. Turklāt jau perfekti pielāgots digitālajai videi. Ar visiem standartiem, izmēriem, papildus iespējām utt. Kāda suņa pēc iebāzt ekrānā drukāto lapu? Un štrunts, ka tur ir rotējošas mašīnītes vai spēlējoši video. Drukāta lapa ir drukāta lapa. Pārnest to digitālajā vidē un likt man ar pirkstu šķirstīt digitālas žurnāla lapas ir absurdi.
  Video jau izskatās smuki. Svaips pa labi, svaips pa kreisi, viss krāsains, viss kustīgs. Bet tā jau ir visu problēmu sakne. Mēs gribam saturu nevis animāciju. Mēs jau tagad “digitālos žurnālus” filtrējam ar Readability, lai tiktu vaļā no liekā. A te man iedot verķi ar žurnālu, kurš man jālieto kā papīra žurnāls. Pilnīgi garām. Klasiskā vecā domāšana, ka patērētājs dzīvo produkta dēļ, un dzīvos produkta izstrādātāju pasaulē. Tieši tas, ko prezentācijā stāstīja Zigurds Zaķis – ir absurdi uzcelt mājiņu (lai cik liela un smuka tā nebūtu) meža vidū un gaidīt, ka visi nāks pie tevis.

 • Nu nevajag ja par zemu novērtēt cilvēku vēlmi pec spožām un krāsainām lietam. tas ka TEV tas liekas nevajadzīgi un lieki nebūt nenozīmē ka lielāka daļa cilvēku tam piekritis.

 • “lielāka daļa cilvēku” piekritīs jebkam, ko viņiem ar lielu pompu parādīs/pārdos, jo īpaši, ja piesauks vārdus moderns, tehnoloģijas un progresīvs :)

  Bet nu jā, protams, tās ir personiskās pārdomas.

 • kārlis

  piekrītu tiem, kas šito vairāk uztver kā bleķi

  Pirmkārt un galvenokārt – drukātais medijs vienmēr būs patīkamāks par plašetdatoriem, nerunājot jau par parastiem datoriem.

  ieminiet to visi IT gīki – grāmata un žurnāls ir vistīkamākais medijs. Šeit neko jaunu nav iespējams izgudrot.

  A ja mēs skatāmies datorā, tad nekā jauna te nav – datoros viss attīstas pa stundām. tad jau mums ir jāliek video par revolūcijām ik dienas.

  un vispār digitālajā vidē visam iesper World of Warcraft ;)

 • Hospes

  labrīt!

  Un ko no tā visa nevar izdarīt iPad!! Protams ja to visu netaisa uz Flash bāzes!

 • Hospes, iPad var izdarīt. Tik pagaidām jau nav paša materiāla tādā kvalitātē un izpildījumā.

 • Principa apple sdk 3.2 beta ir dabunams jau ar iPad atbalstu.. kko tadu var jau meginat uztaisit ka web app ( un ipad simulatora uz datora patestet).. turklat 99 seit redzeta ipad atbalstis jo web appos viss 99proc ir uz html un javascript ( kas eiropa jau lenam tiek saukts par flash killeru) .. ta ka drizuma sitadi zurnali parpludinas appstori.. bookstori..

 • A un vel , ar jauno flash cs5 , kuram bus flash exports/convert uz iphone app , pielaujams ka bus ari jau gatavi frameworki prieks sadiem zurnaliem.. principa jebkurs flash page flip zurnals ko eksportes ka iphone app.. darbosies uz ipad.. Jau tagad in design lauj jebkuru zurnala maketu pdf vai eps failu exportet ka flash page flip zurnalu.. , principa gan jau ari in designam cs5 varetu sagaidit iphone ipad exportu, tas varetu but tikai logiski.

  • Drīzumā no manas puses ar būs tāds produkts , Wired ir bez apple sdk uzbuvets.. tikai ar adobe tooljiem..