TELE2 spēle un godīgums

Tele2 sadarbībā ar draugiem.lv ir sarīkojuši spēli “iegūsti mobilās spējas,” kuras galvenā balva ir 9 Samsung portatīvie datori, kuri 3 nedēļu garumā tiks izdalīti labākajiem spēlētājiem.

Spēles noteikumi, ir izklāstīti divos teikumos, un ir ļoti brīvi tulkojami:

Uzdevums: atklāt citu spēlētāju paslēptos 3 īpašos mēnešus!
Katram spēlētājam ir 4 gājieni mēnešu atklāšanai. Jācenšas atklāt pēc iespējas vairāk draugu paslēptos mēnešus ar pēc iespējas mazāku gājienu skaitu.

Nekas precīzāk par to, kā spēle ir jāspēlē nav minēts. Šeit varat aplūkot 2 attēlus (pirmais un otrais), kuros ir ietilpināts viss, ko iespējams atrast par spēles noteikumiem.

Es to iztulkoju, kā atjautības uzdevumu. Ir skaidrs, ka Tele2 ir uzņēmums, kas atbalsta tehnoloģiju lietošanu. Rīkojot konkursu Tele2 noteikti izvēlētos tādu spēli, kas pārbauda un attīsta spēlētāju domāšanu. Galu galā, portatīvie datori taču ir domāti cilvēkiem, kuriem uz pleciem ir galva, nevis ķirbis.

Tātad, es pieņēmu, ka šis ir savdabīgs tehnoloģiski domājošiem jauniešiem paredzēts atjautības uzdevums. Draugiem.lv jau tradicionāli dod balvas saviem stulbākajiem lietotājiem, bet es neticu, ka Tele2 vēlas atdot galveno balvu cilvēkam, kas ir gatavs klikšķināt peli dienu un nakti ~250 000 reizes. Es tam nespēju noticēt, tāpēc ķēros pie darba.

Izspēlēju kādas 200-300 partijas, lai saprastu, kā domā draugiem.lv lietotāji. Pārliecinājos, ka lielākā daļa slēpj mēnešus ļoti paredzami. Izdomāju vienkāršu algoritmu, pēc kura klikšķinot vispār nav iespējams iegūt -1 punktu, bet vidējais punktu skaits par partiju tiecas uz 2,66 (iespējams pat vairāk, bet man ar šo bija gana).

Man tas šķita pietiekami labs rādītājs un es ātri vien atradu iespēju izdresēt savu peles kursoru, lai tas klikšķinātu manā vietā. Pamanīju, ka pirmajās vietās ierindojās arī citi cilvēki, kuriem ir RTU un datoriķu izglītība un nopriecājos, ka spēle beidzot ir iegājusi pareizajās sliedēs. Es nopriecājos, jo domāju, ka nu beidzot būs iespēja sacensties ar to, kuram ir labāks algoritms.

Pie vienāda gājienu skaita visu izšķirtu tas, kuram spēlētājam ir kvalitatīvāks punktu vākšanas algoritms. Tāds spēlētājs arī būtu pelnījis tikt pie balvas.

Kad beidzot sapelnīju punktus, lai kopā ar pārējiem “datoriķiem” tiktu pie datora, es tiku pie nepatīkama pārsteiguma:

Izrādās, ka ir konstatēti negodīgi iegūti punkti. Nemaz nezināju, ka šajā spēlē eksistē iespēja negodīgi iegūt punktus. Kas ir godīgi un negodīgi, ja nav precīzi definēti noteikumi? Es centos un ieguldīju laiku un darbu kvalitatīva algoritma izveidē un šādi mani novērtē? Kā negodīgu?

Mana vienīgā kļūda, acīmredzot, bija nespēja pārliecināt konkurentus un spēles veidotājus, ka mans algoritms ir parasts cilvēks. Ka mans algoritms strādā pa dienām, strādā lēni, un ik pa laikam apstājas, padomā, aiziet iedzert kafiju.

Mans minējums ir tāds, ka Tele2 sadarbībā ar draugiem.lv dresē retardētu zombiju armiju.

Es gribētu lūgt Tele2 apdomāties un ļaut nākamajās kārtās piedalīties cilvēkiem ar tehnoloģisku pieeju problēmu risināšanā. Es gribētu, lai uzvar asākais prāts, nevis veiklākie pirksti. Šajā valstī jau esam nodevuši varu Jēkaba ielas balsošanas pogas klikšķinātājiem, nebūtu prātīgi apmācīt jaunu klikšķinātāju paaudzi.

Hei, TELE2 māciet jauniešus lietot galvu, jums pašiem tādi darbinieki noderēs krietni labāk! Es ticu, ka jūsu uzņēmums ir spējīgs sagatavot spēli, kurā tiktu atbalstīti mūsu valsts gudrākie prāti.

, , , , ,

 • 1. Aģentūra, kas veidoja acīredzot noslinkoja ar noteikumiem – slikti
  2. Tu pats saki, ka uztaisīji botu, kas pats klikšķina :) nu vai šeit tu nesaskati neko negodīgu? Vai obligāti jāpasaka tas? Vai draugiem.lv portāla kopējie noteikumiem atļauj pielietot savus izstrādātus skriptus?

  Ja tu būtu spēles veidotājs, kā tu rīkotos šajā situācijā? Es arī būtu izslēdzis :)

 • patiesībā, ir iespējams minēt viena un tā paša cilvēka izvēli vairākas reizes… un katru reizi uzminēt.. vismaz, kad palaida pasākumu, tā bija.. bet vai tas ir negodīgi savākti punkti? who knows?

 • šo es arī biju iečekojis un līdzīgi, kā tu izshēmojis. 1. gājiens jūnijs, 2. marts, 3. septembris un pēdējais ja nekur nav trāpīts iet uz oktobri, novembri vai decembri…

  vēl var sākt spēli 2 cilvēki vienlaicīgi, jo un varēs redzēt izspēlē viens un otrs precīzi redz un slēpjas mēneši un saņem +4 visu laiku! nu tas ir darbiņš bezdarbniekam kuram pēc nedēļas spaidīšanas jābūt garantētam laptopam :D

 • 1. Noteikumus pēc iespējas vienkāršākus aprakstīja radošā aģentūra, un tie, manuprāt, ir visai saprotami.

  2. Šorīt draugiem.lv stāstīja, ka esot konstatēti daži negodīgi spēlētāji, kas pirms rezultātu paziņošanas un pirmo uzvarētāju noteikšanas rītdien tiks izslēgti. Ieteicu tiem liegt spēlēt arī nākošajās nedēļās.

  3. Vienojāmies, ja kāds tomēr teiks, ka ir spēlējis godīgi, un ieradīsies draugiem.lv birojā, parādīs ka tiešām vienā minūtē spēj gūt tūkstošiem punktu (tas nav iespējams!!!), tad viņa dati netiks anulēti.

  Mik, es tiešām nezināju, ka viens no tiem čīterim esi tu. Man pat nedaudz kauns tavā vietā tagad… Bet nu, lai jau paliek.

  Katrā ziņā nesaprotu, kā tu vēl par to spēj tā rakstīt un celt pretenzijas. Tev neienāk prātā, ka citi 40 000 spēlē godīgi… Tu, sanāk, esi viņus čakarējis ne jau sistēmu, reklāmdevēju vai draugiem.lv, bet pārējos godīgos spēlētājus, tai skaitā mani. Ne?

  Par šo vēl parunāsim podkāstā. Peace! :)

 • Māris:
  Klikšķina pele. Man dod uzdevumu – atrodi paslēptus mēnešus. Es iemācu peli klikšķināt savā vietā (ar kvalitatīvu algoritmu, kas analizē situāciju, tā, kā es tam esmu iemācījis). Uzdevums tiek izpildīts. Nekas pārdabisks netiek darīts.

  Galvenā ideja jau paliek tā pati – es par Tele2 biju domājis, kā par uz tehnoloģijām virzītu uzņēmumu, nevis cilvēku psihes notrulinātāju. Nevienam par labu nenāk, ja tas klikšķina peli 250 000 reižu kā tāds zombijs.

 • Ai Mik, šis ir ļoti diskutabls jautājums no vairākām prizmām – 1. spēles loģika 2. noteikumi 3. tavs bots.

  Bet vai nav tā, ka tu vienkārši gribēji viegli tikt pie datora un norāvi, tautā saukto, stieni? :)

 • Arturs Mednis:

  Sistēma netika lauzta un bojāta, un nekādi brīnumi nenotika. Peles kursors uzvedās kā cilvēks un mierīgi pelnīja punktus. Uzlauzt pasākumu un pieskaitīt sev neiespējamu punktu skaitu patiešām būtu krāpšanās. Ne par ko nekaunos un neuzskatu, ka būtu krāpies. Palasi uzmanīgi, ko rakstīju.

 • zigijs

  kārtējais sviests oranžajā vidē, paldies dievam no ta turiens sen esmu izdzesies un lielo korporāciju speles nav jaspele, ka tik slaukt naudu un tiešām veidot zombiju retardu armiju. tākā nebūtu labāki veidi kā ieguldīt naudu. piekrītu onkulim.

 • Palasīju. Tu ļoti smukā valodā aprakstīji, bet nekur tiešā veidā nepateici (izņemot twitteri), ka čītoji, bija bots. Ja neuzskati ka neesi rīkojies ētiski, bet uzstāj ka viss ok, tad droši izdzēs manu iepriekšējo komentāru, no tā nav nekādas jēgas :).

  Nevēlos ar tevi par šo strīdēties… Taču žēloties, pārmest uzņēmumam, ka tas tevi pieķēris krāpjoties… Nu, nezinu, man tas nešķiet ok. Tev tas šķiet ok? No otras puses – ja jau tu tā izturies, tad kāpēc lai pret tevi kāds neizturētos līdzīgi, piemēram, vienkārši izmetot no topa?

 • kiCker7

  Tak jā pilniibaa piekriitu par šo visu noteikumos nekas nebija mineets par šo visu un jaa paši vienkārši neiedomājas par to un daži kam smadzenes strādā atkoda visu shēmu un tiek izslēgti no spēles jo izraadijas gudraaki par pašiem taisiitajiem!

 • DODIET MIKAM LAPTOPU :D artūrs nolažoja, ka neiedomājās par cilvēkiem kas var rīkoties līdzīgi, kā Miks… un noteikumi ir tik nabadzīgi, ka nedomāju, ka arī kāds punkts atrunāts par autopeli…

 • *ar artūrs es domāju visu INSPIRED impēriju….

 • viķka

  es domāju, ka tu droši vari vērsties PTAC, jo konkurss tavuprāt nav noticis godīgi. tu ievēroji visus noteikumus, bet, kad bija jādod balva, tad šitā. varbūt tele2 nevienam nedod to datoru, bet pirmie tik ik pa brīdim saņem šitādus paziņojumus. lai juristi izvērtē (gan jau tele2 mīļā miera labad iedos kompi :D )

 • Štrumbante

  Pilnībā atbalstu autoru. Ja cilvēkam pietiek smadzeņu un zināšanu likt pelei pašai darboties, tad uzvara ir pelnītāka nekā no interneta atkarīgam feiserim-klikšķinātājam, kas paliek trulāks un trulāks ar katru klikšķi.

 • jau nosutits iesniegums ierakstita vestule uz Sia “Draugiem”. Izklāsta daļa:

  IESNIEGUMS
  Jūrmalā

  24.02.2010.

  Par SIA „Draugiem” koordinētā portāla http://www.draugiem.lv, turpmāk tekstā „Draugiem.lv”, lietotāja Atis Marnauzs liegumu piedalīties spēlē “Iegūsti mobilās spējas!”:
  Vēlos saņemt paskaidrojumu par:
  1) No Draugiem.lv puses uzliktā lieguma turpināt piedalīties spēlē iemesliem;
  2) Kārtību, kādā tika izvērtēti mani, Ata Marnauza, un citu lietotāju iegūtie punkti, pirms tie tika atzīti par „negodīgi iegūti punkti”;
  3) Kādēļ netiku laicīgi informēts, ka Draugiem.lv administrācija, iespējams, uzskata manu veidu, kādā es atklāju citu lietotāju paslēptos 3 mēnešus, par negodīgu, ko secinu no uzliktā aizlieguma, jo nespēju tam iedomāties citu pamatojumu, kā Draugiem.lv portāla vai spēles “Iegūsti mobilās spējas!” kļūdainu darbību, vai arī manu atšķirīgo spēles stilu, bet tas tika izdarīts tikai aptuveni divdesmit četras stundas pirms tekošās spēles nedēļas beigām;
  4) Kādēļ pārskatot iegūtos punktus, un saskatot tajos „negodīgi iegūtus punktus”, Draugiem.lv administrācija nav rīkojusies saskaņā ar spēles “Iegūsti mobilās spējas!” sadaļā „Top 100” izvietoto brīdinājumu „Brīdinām, ka negodīgi iegūtie punkti pirms uzvarētāju noteikšanas tiks anulēti!” un anulējusi tikai punktus, kas atzīti par „negodīgi iegūtiem”;
  5) Kādēļ, iespējams, tikai dēļ mana atšķirīgā veida, kādā es atklāju citu lietotāju paslēptos 3 mēnešus, tiek uzskatīts, ka esmu ieguvis punktus „negodīgi”, kaut gan ar to neesmu pārkāpis nevienu no spēles “Iegūsti mobilās spējas!” noteikumiem, kas publicēti minētās spēles sākumlapā (http://www.draugiem.lv/special/zzmi/?cat=1), ne arī kādu no Draugiem.lv lietošanas noteikumiem (http://www.draugiem.lv/rules/);
  6) Kādēļ tieku diskriminēts attiecībā pret citiem Draugiem.lv lietotājiem un tieši brīdī, kad ieņēmu spēles “Iegūsti mobilās spējas!” pirmo vietu, kas akcijas noslēguma brīdī garantētu vienu no balvu komplektiem, man tika liegta pieeja spēlei.

 • Nu moins!!! Sākās!!! :)) Spēles ideju neizdomājām, dizainu un tekstus nerakstījām mēs (bet radošā aģentūra). Mēs domājām kā panākt lielāku cilvēku iesaisti un dalību, kur un kā labāk to izvietot, kāds būtu loģiskākais spēles algoritms, punktu uzskaite, palīdzējām tai notikt, utt..

  Jau iepriekš bija paredzams, ka būs čīteri, tāpēc paredzēti dažādi veidi kā to izsekot un pēdējā dienā pirms rezultātiem tos ierobežot. Tie, kas tiešām no tā visa saprot vairāk kā es, šī raksta autors un iepriekšējie komentētāji, apstiprinās, ka pilnībā pret to nodrošināties, pagaidām, nevar, tāpēc pārmetums izstrādātāju/programmētāju virzienā arī šķiet nevietā.

  Nevēlos pārmest Mikam (to gan jau izdarīju, sorry), un pilnīgi noteikti ne aizstāvēt, bet raudāt un sūdzēties bloga lasītājiem par to, ka neizdevās uzvarēt negodīgā spēlē, jo tika pieķerts, nav vīrišķīgi. Bet tā jau es tevi saprotu, balva liela un vērtīga :)).

 • Bet Artūr! Ir tacu acimredzams, ka parejie 3 top iemitnieki savu rezultatu panaca lidzigaa, tikai mazaak advancetaa veidaa, ar truliem mausrekorderiem un tamlidzigi! kur tika novilta robeža, kursh ir chiteris, kursh nav? un kur minets, ka sheit ir “chitoshana” ir kautkas pret noteikumiem?

  man tiesham nebuutu tik liela cemme, ja balvas iegutu tikai tie, kas PATIESI IR KLIKSKINAJUSI (100k reizes, zombiji), bet taa novilktā robeža ir stipri neizprotama..

 • kādēļ mausrekorderisti netika pamanīti kā čīteri? ljoti vienkarsha atbilde- vinju klikskju atrums bija precizi tads, ka klikskinot ar roku, lidzarto vinji nenotrigeroja “chitera” alarmu….

 • Jānis

  Vienīgais par ko ir jēga spriest ir tās vai draugiem.lv administrācijas darbība ir pamatojama likuma priekšā (ja tādi vispār ir) vai nau…
  Turklāt Artur…. Tu mani fascinē ar savu attapību par reāliem klikšķiem. Tad es ceru pirms dosiet tos laptopus PAREIZAJIEM uzverētājiem liksiet viņiem nedēļu sēdēt un vākt tops punktus lai TIEŠĀM PĀRLIECINĀTOS ka viņi nau blēdījušies.

  Šeit viela pārdomām pirms posto
  http://www.youtube.com/watch?v=AyFFOTn0m4c&feature=related

 • goda vārds, tās spēles ideja ir ļoti trula, bet nespēt saprast, kāpēc automātiska klikšķināšana nav godīga, arī ir ko vērts. patiešām “retardi”.

 • Vai ptac ir īstā iestāde es stipri šaubos. Drīzāk var vērsties ar iesniegumu policijā par krāpšanu.
  Ja vēl būtu kaut viena atsauce, ka organizatori var mainīt noteikumus pēc saviem uzskatiem, tad šī diskusija būtu bezjēdzīga. Taču tādas norādes es neredzu.

 • 204.pants. Pircēju un pasūtītāju apkrāpšana

  (1) Par pircēja vai pasūtītāja apkrāpšanu ar nepilnu mēru un svaru, saņemot samaksu, vai par pircēja vai pasūtītāja maldināšanu ar preces vai pakalpojuma raksturojumu, vai citādu apkrāpšanu veikalā, citā tirdzniecības vai sabiedriskās ēdināšanas vietā vai sniedzot pakalpojumu, —

  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

 • karro

  ir ētika, un ir noteikumi, tas ir tas pats, kas ļooti bieži redzams LV valdībā, kur jebkura atruna “viss notika likumā noteiktajā kārtībā” vai “viss notiek saskaņā ar līgumu” ir pietiekams pamats LIELAM trauksmes zvanam par to, ka atkal kāds kaut kur kaut ko sev mēģina atripināt :)

  savukārt radošā aģentūra varētu saspringt un radīt precīzāk, tad šitādi gadījumi ietu mazumā :)

 • karro

  ir ētika un ir noteikumi, tas ir tas pats, kas ļooti bieži redzams LV valdībā, kur jebkura atruna “viss notika likumā noteiktajā kārtībā” vai “viss notiek saskaņā ar līgumu” ir pietiekams pamats LIELAM trauksmes zvanam par to, ka atkal kāds kaut kur kaut ko sev mēģina atripināt :)

  savukārt radošā aģentūra varētu saspringt un radīt precīzāk, tad šitādi gadījumi ietu mazumā :)

 • JanB

  Piekritu Mikam. Kameer noteikumos nav atrunaats, ka nedriikst, tikmeer tas nav pret noteikumiem. Ja tas nav pret noteikumiem, tad anuleet kaadu rezultaatu nav pamata. Nav jau runa par to, ka taadu botu izmantoshana ir/nav slikta, bet gan par to, ka peec noteikumiem tas NAV AIZLIEGTS.

 • karro

  ermmm, komentārs aizlīda 2x, pirmā versija prasītos dzēšama :)

  + piebildīts: ja tiešām ir skaidrs vai vismaz ir reāls pamats domāt, ka pārējie megaklikšķinātāji arī ir čīteri, tad arī viņus vajadzētu svītrot no sarakstiem, par to šaubu nav. Kā to veiksmīgi izdarīt un kā pierādīt – smags jautājums.

 • Andrejs

  Manam algoritmam bija vidējais rezultāts 2.4. Visi spēlētāji beidzās, bet biju tikai 8. vietā =( Mik, pastāsti par algoritmu :D

 • Artur- ja netiks atjaunota pieeja spelei, palaboshu algoritmu, lai butu randoms un dazadi delay+ tas viss butu lenaks, un jus nevaretu atpazit lietotajus, un palaidishu progu juurinjaa- redzees ka jus tad to visu nohandleesiet :D akcija laikam bus smgi nofailojusi :D

  Andrej- pazimee veel, loti vienkarshi var dabuut 2,7-2,8

 • Man savukārt ir interesanti, vai un kā šāds pasākums praktiski bez noteikumiem ir saskaņots Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā. Atļaujas numurs nekur nav manāms, tāpat viņiem ir diez gan stingras prasības attiecībā uz noteikumu definēšanu.

 • 08

  Tev jāraksta uz tautas Balss :D, Kad tele2 to ieraudzīs viņi tev ne tikai datoru iedos :), jo viņiem reputācija dārga, bet kamēr vēstules rakstīsiet visdrīzāk jūs tur apsmies administrācīja !

 • Jānis

  Gribējā kā labāk, bet, Artūrs ar savu “Komantu”, kā pats teica, Norāva Stieni.

 • Alise

  nu laikam jau tāpēc nav saskaņots, ka tā nav ne izloze, ne azartspēle, ne tev kaut kas ir jāmaksā par savu dalību spēlē. Tā kā, nākošreiz pirms iebilsti un klaji paud savu viedokli, lieku reizi pārbaudi savu argumentu ;)

 • Alise- es neiebilstu, neko neapgalvoju un pat viedokli nepaužu :) Es vēlos noskaidrot, kāpēc ir tā kā ir. Ja atļauja nav vajadzīga, tad nav vajadzīga, neesmu eksperts.

 • Kyle Broflovski

  Nu tipiska Inspired reakcija – savu vai klientu izgāšanos mēģināt nomaskēt par uzvaru :)

 • vdl

  vispaar jau noteikumos ir mineets termins “speeleetaajs” nevis “programma” vai “algoritms”.

 • Izskatās pēc mega problēmas. Es iesaku iet līdz Satversmes Tiesai.

 • Unce

  vdl, bet nekur nav definēts, kas ir spēlētājs.

 • Jānis

  vdl Neviens neteica, ka izmanto programmu vai algoritmu kad dalība spēlē tika anolēta. Turklāt pierādīt nevar, tik teikt “eu tas nau reāli WTF kas par S**iem, nav iespējams”.
  Secinājums:
  1. draugiem.lv administrācija rīkojas nevis objektīvi kā tam bija janotiek, (jo runa neiet par brīvu statistiku vai brīvām 35 bildēm galerijā), bet patvaļīgi balstoties uz sevis izdarītiem secinājumiem par to cik reali ir saklikšķināt nedēļas laika 100,000 punktus izdarīt secinājumus.
  2. Nekad nau patikusi tā iestāde, kas sevi Dēvē par supervaroņiem. Spēle Tiešā nozīmē degradē sabiedrību. Truli sēdēt un klikšķināt podziņas nedēļas garumā kā kaut kādā Degredētā realitātes šovā.
  Pilnībā piekrītu Kyle Broflovski par Artura Mednieka apskaidrojumu.

 • cu

  “Taču žēloties, pārmest uzņēmumam, ka tas tevi pieķēris krāpjoties… Nu, nezinu, man tas nešķiet ok. Tev tas šķiet ok?”

  Esmu Onkuļa pusē. Botu lietošana noteikumos nebija aizliegta. Artur, man nešķiet ok “lidojumā” pamainīt noteikumus un tad apvainot cilvēkus krāpniecībā. Tev tas šķiet Ok?

 • Vispār jau tas ir saprotams, ka draugiem.lv izdevīgāk ir klikšķinātāji, daudz klikšķinātāju, kas pavada daudz laika portālā, tērē naudu tur utt. Ja spēlē būtu oficiāla atļauts lietot botus, tad šie lietotāji būtu pirmajās vietās un “klikšķinātāji” apvainotos un nespēlētu :D , tātad draugiem.lv nebūtu daudzo klikšķinātāju, tātad mazāk naudas, tātad slikti :D

 • Izložu un azartspēļu likums šeit nederēs, jo tas ir konkurss, kur labākajam tiek balva, nevis izloze, piemēram, starp labākajiem. Tā ir krāpšana/maldināšana ar izrietošajām sekām.

 • Vēlviens TELE2 “godīgs” balsojums:
  http://www.staroriga.lv/09/2009/11/noskaidroti-otra-gaismas-festivala-%E2%80%9Estaro-riga%E2%80%9D-skatitaju-balsojuma-rezultati/
  TELE 2 WAP
  1. Zibens gaisma;
  TELE 2 SMS
  1. Zibens gaisma;
  Zibens gaisma bija meteorīta sastāvdaļa.

 • Agrāk no sākuma parādījās Artūrs un tad sūdi. Kopš Artūrs ir iekš inspired, ir otrādi – sākumā sūdi un tad Artūrs :D Progress acīmredzams :D

  Bet, ja nopietni, tad piekrītu – noteikumi bija skaidri jānodefinē. Pat neskatoties uz to, ka onkuļa “domāju, ka tas ir tādiem krutiem datoriķiem kā man” ir aizvainota taisnošanās, jo tur jābūt īpaši izcilam IQ, lai reāli iedomātos, ka Tele2 rīko algoritmu konkursu :D

 • Mik, godīgi šajā situācijā nozīmē “visiem vienāda iespēja uzvarēt”, neatkarīgi no nekā. Pat sešgadīgie var piedalīties. Klikšķinātāju-zombiju armija varbūt, bet vismaz visiem vienādas iespējas.

  Protams, nedabiski lielo punktu TOP5 vajadzētu arīdzan paskatīties, bet nu Artūrs jau teica, ka uzvarētājiem paprasīs parādīt viņu pielietoto taktiku :)

  Noteikumi varbūt arī pablāvi, bet esmu šoreiz konkursa rīkotāju pusē, lai arī ar tiem neesmu saistīts, un par spēli uzzināju tikai šajā rakstā.

 • N.R , Artūrs teica, ka ja kāds protestēs pret to, ka ir izslēgts, tad viņam tiks dota iespēja atnākt uz draugiem.lv ofisu un parādīt kā viņs spēlē, ka viņs tiešām nekrāpjas. Ne jau to, ka uzvarētājam vēl būs jānāk un kaut kas jāpierāda.

 • cu

  Vienāda iespēja (ne)uzvarēt ir loterijā, bet šī, taču, kā var noprast, bija domāta kā spēle! Spēlē uzvar labākais, prasmīgi izmantojot visus atļautos līdzekļus.
  Rīkotāju apsvērumus, protams, var labi saprast, bet tāpat sanāk nesmuki. No malas zolīdāk būtu izskatījies, ja atzītu kļūmi, iedotu balvas čīteriem, un nākamo reizi salabotu noteikumus.

 • Bisha

  Divkosības paraugstunda no sociālo mediju aktīvistiem. Vai, patiešām, jūs cienītie botu lietotāji nepielietotu savas kolosālās prasmes kādu apmācīt, lai tas veiktu šo nogurdinošo darbu jūsu vietā, pat tad, ja noteikumos tas būtu aizliegts? Visticamāk notiktu tas, ka jūs savus botus mācītu darboties pēc citiem principiem. Lūk. Ja nepiekrītiet, tad ieteiktu jums atvērt uz saviem datoriem torentu programmu un paskatīties cik daudz materiāla, ko jūs esat ieguvuši ir legālas izcelsmes. Ups – maz laikam. Bet piekritīsiet, ka jūs zināt par autortiesību likumu, vai ne! Zinu ka pagrūti, bet varbūt jūs gaišie prāti tomēr iemāciet saviem botiem, jums pasniegt pamat-stundu par morāli. Es vienmēr esmu atbalstījis cilvēkus ar gaišiem prātiem, bet komon, ne jau draugos vajag sevi pierādīt. :)

 • Kyle Broflovski

  Vispār jau sēdēt stundām ilgi draugos un klikšķināt peli pašam ir nedabiskāk nekā brīdi padomāt un uztaisīt botu, tādēļ visus spēlētājus, kam ir vairāk par kādiem 200 – 300 punktiem un kas nevar pierādīt, ka šāda rezultāta sasniegšanai izmantojuši botus vai citus atjautīgus risinājumus, vajadzētu izbanot no draugiem uz laiku, kas vienāds ar sasniegto punktu skaitu minūtēs :)

 • Draugiem.lv lietošanas noteikumi:
  11. Visa portāla darbība (t.sk. tajā pieejamie pakalpojumi) tiek piedāvāta tāda kāda tā ir („as – is”) bez nekādām papildus garantijām no Draugiem.lv. Bez tam Draugiem.lv nav nekādā veidā atbildīgs par jebkāda veida zaudējumiem, kuri portāla http://www.draugiem.lv lietotājiem ir radušies saistībā ar portāla un tajā pieejamo pakalpojumu izmantošanu.

  9. Draugiem.lv ir tiesīgs pēc saviem ieskatiem, tai skaitā arī bez iepriekšēja brīdinājuma, izdzēst portāla reģistrēto lietotāju profilus, kā arī ierobežot vai liegt pieeju portālam http://www.draugiem.lv, pie tam šādā gadījumā nenesot nekādu atbildību par to.

  Būtu interesanti, ja draugiem.lv izmantotu savas tiesības un bloķētu pieeju “čītotājiem”. Ko tad lielie bļāvēji teiktu?

 • Paulis

  Kādus gadus atpakaļ iznāca līdzīgi, kad biju uzrakstījis botu, kas vienā no saitiem spēlēja atjautības spēles uz naudu.. Otrajā vakarā manu laimestu anulēja un kontu slēdza. Pirms tam biju cītīgi pārlasījis noteikumus, kur nebij ne vārda par to, ka aizliekts lietot “software or hardware assistance”.
  Lēmums tika pamatots ar punktu, ka “mums, redz, ir tiesības bez iepriekšēja brīdinājuma laimestu anulēt”..
  2 Stundās biju laimējis ap $300, un saņemot banu, sajutos stulbi, dēļ velti iztērētā laika, ko pavadīju botu rakstot…

  Neuzskatu, ka TELE2 rīkojas pareizi…
  Domāju, ka pareizākais variants būtu noteikumos skaidri norādīt, ka programmas vai dzelžus lietot aizliegts…
  Vieglāk jau, protams, ir savas kļūdas neatzīt..

 • FAIL! :D

 • Vispār sanāk, ka dators pienāks botam, nevis pašam Onkulim! Tā kā bots nevar aiziet pakaļ datoram, tad paši saprotiet… :)
  Līdzīgi, kā Onkuļa saklikšķinātais dators nepienāktos Onkuļa mammai.

 • Nu tad jau balvas ir jāpiešķir Logitech pelei, HP datoram, FireFox, vai interneta pakalpojumu sniedzējam (ar lēnu internetu pie balvas netiksi).

 • Vēkšpēdus

  Nu – noteikumos tiešām vajadzēja norādīt, ka nedrīkst izmantot botus utt. Šitā taču ASV vinnē tās it kā muļķīgās tiesas prāvas, piemēram, par kaķi mikroviļņu krāsnī. Ja instrukcijā nav rakstīts, ka kaķi nedrīkst tur likt iekšā, tātad to drīkst darīt. Ja būtu kāds sakarīgs advokātu birojs, domāju varētu vēsi viņus visus izd!rsināt par šādu lietu.

 • draugiem.lv vnk muus pamaaciija, kaa dabuut kompjus nakamnedelj ;)
  aiaiai, un kas nu notiks, ja nakamnedelj nevares atskirt, kursh bus krapies, kursh ne? :O

 • “Aktuālās tēmas kontekstā”, kā saka. ;)

  http://www.traktoristiem.el.vē
  ( …iz “O.M.© arChīva” )

  * * *
  Es tevi, dŗaudziņ, nepazīstu labi,
  Bet nojaušu, ka saprastos mēs abi:
  Tu traktorists, es arī (kombainieris),
  Tu oktobrēns, bet es – jau pionieris.

  Uz rokām tevi nolauzt, možka, spētu,
  Un zolē smagos ‘jaņos’ apspēlētu,
  Varbūt, ka šahā tu man kloķi liktu,
  Bet – dambretē es kaunā nepaliktu!

  Ar traktoru tu art, da ecēt proti,
  Man, toties, kombainam ir navaroti,
  Kas tev pat sapņos nerādītos naktī,
  Kaut – sirdis abiem klapē vienā taktī:

  Mums “traktoristiem.el.vē” patīk ļoti,
  Mēs ‘tīmeklī’ jau sen, kopš savaņģoti.
  Lai citi “traukos” mīcās, kā pa mēsliem,
  Ja skrūves galvās šiem no datorkrēsliem!

  Šķiet “traktoristiem.lv” mājas lapa,
  Ar “traukiem.lv” salīdzinot knapa?…
  Var gadīties, ka starpība būs maza,
  Jo – “draza.el.vē” ir un paliek draza.

  ==============

  aktuālie w-resursi:

  http://www.traktoristiem.lv
  http://www.traukiem.lv

 • Jauna nedēļa- jauni notikumi.
  Kārtējais pierādījums, ka dr.lv ir strēbis karstu, un iepriekš spēles nodošanas dead-line ir bijis pārāk tuvu, lai to pabeigtu līdz galam, un pirmā nedēļa ir izrādījusies tikai beta-tests, kuru mums visiem bija jālieto.
  Vismaz šoreiz ir pielikta atruna par dzēšanu no spēles- tikai kurš tad tagad vairs noteiks- tie kas saņems tās balvas būs patiešām zombējušies nedēļu pie datora, vai vienkārši izmantojuši nemanāmāku algoritmu ar lielāku randomu laika periodos un pirmo lauciņu izvēlē?
  Tas lai paliek Trauku un Varoņu ziņā!

 • laasic

  Nu ja tu par to mēslu maksātu, tad vēl saprastu brēku, bet tagad – pats vainīgs čalīt, to jau nu tev vajadzēja saprast, ka tādos, atvainojos, sūdos, naudu laimēt nevar.

 • Jurists

  No juridiskās puses :
  1)Tas ka Jūs negodīgi spēlējāt ir jāpierāda pieņēmuma apgalvotājam.
  2)Noteikumi neparedzēja spēlētāju izslēgšanu no spēles.
  3)Nolikums kā tāds nav publicēts.
  4)Izsoļu un azartspēļu inspekcija var palīdzēt, kaut īsti nav viņu kompetence – tur tiešām strādā pretīmnākoši cilvēki.
  Atbrīvojiet nedaudz laika, sameklējiet kādu juridiskās fak. studentiņu un taisiet augšā prasības pieteikumu ;)

 • Uldis

  TELE2 nezinu, vai rūp reputācija. pavisam nesen viņi norāvās no datu valsts inspekcijas par to, ka ņēma pases kopijas bez klientu piekrišanas

 • dārta

  Jūs taču visi kaut kādi muļķi esiet :) Par kaut kādām pilnīgi nesvarīgām lietām tērējat laiku un degradējaties :) Ejiet kaut ko valu-added uztaisiet nevis trashtalk runājiet. Cmon

 • jleigut

  hmmm… es pirmspaaris dienaam sanjeemu uzaicinaajumu uzspeeleet sho interesanto (netādāziņā kā iaizraujošo, bet gan mazlot neizskaidrojamo) spēli… tiesa gan kad es pirmo reiz gribeeju piesleekties vinji rakstiija ka tiek veikti uzlabojumi taa es to atstaaju… un shodien intereses peec to pamociiju… izveeleejos tos triis meeneshus taa uz labu lami kaa patraapiijaas un saaku chekot kas jaadara taalaak un interesanti ka noraazhu aiz saglabaat un saakt speeli nebija… nu labi nekaada lielaa beeda dievinjsh man kaucik praata bij iedaliijis un aatri vien sapratu kaa taa speele darbinaama… peecpirmajaam desmit mineeshanas reizeem man jau bija taktika kas tuulbi klikshkjinot man ljaava ieguut videeji 2,5 tunktus no cilveecinja.. bet tad pamainiiju dzelzhus respektiivi pieseedos pie cita kopja un konstateeju faktu ka rezultaats ir atkariigs no kompja speejas apstraadaat datus…
  tadnu pie aatraakaa no saviem kompjiem ieseedies laigan tas ar taads grausts vien ir cereeju tikt pie jauna kompja… peec pirmaam divaam stndaam jau nopelniijupirmo tuukstoti vel peec stundas otru tuukstoti… vel peec stundas es ja saaku taa diivaini raudziities uz topu… jo lai cik arii fiksi es nemaaceetu apieties ar savu datorpeli 1000 punktu aatraak kaa 40 min ieguut nevareeju bet tur labaakie pnopelna 7000 kameer es tik vienu… saaku reikjinaat un nu nekaadi nesapratu kaa to var dabuut gatavu… tad sapratu tik vienu ka 135 atlikushaas stundaas man vinjus nepaarspeet saaku peetiit kad saakaas akcija vai cik ilgi taa vel ies… nukur neetradu un paarlasiiju visu kas rakstiits ar speeli saistiitajaas lapaas atradu tikai briidinaajumu ka man var uzlikt bavu neko man ne sakot ne skaidrojot… tadnu papeetiiju noteikumus censhoties saprast kaadaa veidaa ts ir iespeejams paarkaapt… neizdomaaju un taadeelj nosttajos chiiteru pusee ka paarkaapumu botu veidoshanaa nav laigan tas isleedz manas izredzes ieguut kaadu no tiem laptopiem… un sho es ilgi nesapratu liidz pamaniiju tik skaisto uzrakstu TELE2 un visas taa reklaamas… un tagad seko secinaajumi… taadus rezultaatus kaadi ir uzvareetaajiem prosta klikshkjinaataajs ieguut nevar… tele2 neciesh chiiterus jo tie pietiekami ilgi nezondee zemabzinjaa tele2 reklaamu… tele2 kljuudiijas jau izstraadaajot noteikumus lai shaadu situāciju nepieljautu… draugiem.lv nav vainiigs tas ir tikai portaals, kas dod tev iespeeju un taa ir tava izveele pienjemt vai nepienjemt iespeeju…

 • jleigut

  protams atvainojos par paaris drukas kjluudaam…

 • Baigi skumji lasīt, ka tik daudziem cilvēkiem ir pamatīgi izkropļota ērikas un morāles normu izpratne. Attaisnot savu krāpšanos ar to, ka “citi tāpat dara”, “neko nevar pierādīt”, “nekur nebija rakstīts” – tas ir nožēlojami. Gribās izmēģināt spēkus – ok pamēģini, bet pēc tam vēl vainot to, kurš tevi pieķēra – atgādina tekstus tiesas zālē.
  Par Tele2 runājot – tur arī vajag slimu izdomu, lai sasietu kopā savu vēlmi piečakarēt Tele2 ar to, ka viņi neatbalsta šādu rīcību.

 • M

  Stāsta morāle – nākamreiz taisi lēnāku botu ar random intervāliem un pauzēm :)

 • lol

  dīvaini ….. tie kas tika spēlē līdz galam , to punkti atšķīrās par pāris simtiem ! bet pēkšņi , pēdējā naktī ,parādas dažs labs no ne kurienes , un apsteidz visus par pāris tūkstošiem !
  ???????
  ????

 • Arch3r

  Ir pienākusi jaunā spēles nedēļa, protams tagad ar mainītiem noteikumiem.
  Ieeju sadaļā un “Sāku jaunu” spēli. Spiežu un meklēju punktus pēc
  izvēlētas taktikas.Iepriekšējā izspēlē tiku līdz 38888, bet tad apnika noskatīties kā viens cilvēks spēlē ar diviem profiliem un visu laiku atrodas pirmajās divās vietās, pasūdzējos Artūram. Viņš to attiecīgi nodeva tālāk personām, kas uzrauga spēles administrēšanu. Abas sadomazohistiskās
  klikotājas tika kaut kādā veidā ierobežotas un punkti viņām vairs neskaitījās klāt.
  Interesantākais, ka vienai zem profila rakstīts tā: “Мир желает быть обманутым, пусть же его обманывают”. Mikam tika liegta iespēja piedalīties nākamajās spēlēs, tad kāpēc viņas abas spēlē no jauna? o_O
  Neesmu lietojis nekādus botus un netaisos to darīt, tad kā man, kā normālam
  spēles dalībniekam tiek uzlikts liegums pie 155 punkta? Stundā spēju iegūt ~ 2500 punktus (spēles vidū aprēķināju, sēdēju un zombēju sevi stundu no vietas), tad
  tagad lai pierādītu savu nevainību, man jāvelkās uz SIA draugiem.lv offisu
  un jāpierāda, ka spēju gūt 135 punktus (jo 20 tiek doti no sākuma) tik īsā laika posmā? Vispār man jau nebūtu nekas pretī aizbraukt un parādīt tikai plika princia pēc. Tikai fakts, ka godīgs spēlētājs, domāju tādu, kas neizmanto nekādas palīgprogrammas, spēlē pats, tiek nobanots tikai dēļ roku veiklības..
  Kamēr atbildēs uz e-pastu, paies mūžība. Artūrs ir labs un saprotošs cilvēks, bet
  tas kas uzrauga spēles kārtību.. Par to labāk neizteikšos, jo “pēkšņi, bez tiesībām
  paskaidrot iemeslus” man arī var tik liegta iespēja izmantot pašu draugiem.lv :D

 • Arch3r

  @ lol <- Jā, es arī to pamanīju, it īpaši tā lēdija sarkanajā.
  Viss ir tādā putrā un tik mistiski kā bermuda trijstūris.

 • lol

  dīvaini ka 11 gadīgs jaunietis ir ātrāks , izturīgāks , un ar labāku intuīciju vai labāku taktiku ! tāpat arī paspēj izgulēties un uz skolu aiziet …….

 • b

  johamzi datorgalvas urodi

 • knābis

  jautājums Arch3r! Kā ir iespējams stundas laikā iegūt 2500 punktus???
  Pieņemsim ar vidējo punktu skaitu 2,5 (tas ir samērā labs rādītājs) un stundā 2500. Tātad 2500 : 2,5 = 1000 Sanāk 1000 partijas (spēles) stundā, 1stunda = ar 3600 sek. Tātad 3600 sek : 1000 spēles = 3.6 sek/spēle. Man rodās jautājums vai dators spēj atvērt logus tik ātri izdarot 5 līdz 6 klikšķus, piedevām kad jāatver spēlētāju saraksts dators ver divus logus, vienu aiz otra. Un par to negodīgo ķeršanu. Pakalpojuma sniedzējs no savas puses redz kas un ar kādu programmu, caur kādu datoru un visu citu pārējo. Es kā kaislīgs līdzjūtējs cītīgi sekoju notikumiem līdzi, man pat ir printscreenēti atēli no spēles gaitas, protams neviss, jo gulēt arī gribējās.
  lol Par to dāmīti sarkanajā, viņa neuzradās pēkšņi. Viņa pirmajā lapā parādās , kad visā lapā ir panīkums un smuki paiet visiem garām. Kāpēc tie kas, jau spēles pirmajās 60 stundās bija sasnieguši jau labus rezultātus, neturpināja cīnīties, nesaprotu! Tad kad Arch3r -am bija 24500 tajā brīdī tev tuvojas pirmās vietas ieguvējs ar labu ātrumu ( 1400 punktiem/stundā). Tajā pašā laikā tavi punkti pieaug par 1080 un stundu vēlāk tavi punkti pieaug par 848 punktiem. ;)

 • sarkanajā

  Cik saprotu Arch3r runā par mani, kas negaidot esot parādījusies un tikusi arī uzvarētāju skaitā. Nemaz negaidot tas nebija, jo jau no pirmajām stundām es biju pirmās lapas lejasdaļā. Spēlēju visu dienu, gāju gulēt pēc trijiem naktī, bet cēlos pēc septiņiem un visu dienu pavadīju spēlē. Man ir tāds darbs, ka varēju atļauties paņemt brīvu nedēļu :) Vakar vakarā 23:00 es biju 5. vietā, kurā es atrados jau vairākas dienas.
  Tagad paskaidrojums tam, kāpēc pēdējā naktī situācija tik krasi pamainījās. Šajā naktī es vispār negāju gulēt, jo parēķināju, ka lai uzvarētu, ir jāizspēlē ar visiem spēles dalībniekiem. Pienāca brīdis, kad priekšējie sāka spēlēt arvien lēnāk un tikai vēlāk sapratu kāpēc – viņiem pietrūka spēles dalībnieku un viņi praktiski vairs nespēlēja, jo nebija ar ko spēlēt. Tāpēc tos apdzīt nebija grūti. No rīta man arī, tāpat kā iepriekšējiem spēles līderiem, beidzās cilvēki – dalībnieki, ar ko saspēlēt spēli. Sēdēju un gaidīju, kamēr kāds parādīsies, lai varētu uzspēlēt. Automātiski, tas nozīmē, ka šajā spēlē uzvarēja tie, kas precīzāk uzminēja spēles dalībnieku nosauktos mēnešus. Ja dalībnieku būtu bijis vairāk un priekšējie varētu spēlēt tādā pašā tempā kā sākumā, tad es viņus nebūtu panākusi. Tad uzvarētu pirkstu veiklība nevis uzminēto mēnešu daudzums uz konkrētu dalībnieku skaitu.
  Izskatās, ka nākošajā spēlē gan uzvarēs pirkstu veiklība, nevis pareizi atminētie mēneši, jo dalībnieku būs pārāk daudz un atvēlētajā laikā nevarēs tikt izspēlētas visas partijas. Nezinu kā spēlēja Arch3, bet man stundas laikā lielākais rezultāts bija 1800 punkti, bet vidēji grozījās ap 1500 – 1700.

 • njaa…

  kaa jau visi parejie, iesaaku spelet so tele 2 veidoto speli,
  un nepaejot pat 20 vai pat mazak sekundem, man paradijas logs,
  ka turpmaka daliba spelei liegta, jo ”esmu ieguvis negodigus punktus”
  ta ko tas iisti nozime, ja vnk saku spelet, paspeeju atveert tikai kadus 4 speletajus, un mani vnk noblokeja… ja ta skaitas negodiga spele, tad neizprotu ko tada vaidaa tele2 censas panakt… esmu pamatigi viilies tele2!!!

 • Arch3r

  Knābi! Esmu ar mieru Tevi satikt, aiziet kaut vai uz Eliku un
  parādīt, ka es spēju gūt ~ 2500 punktus stundā ar Google Chrome + X7 pelīti + mūziku!
  Un jā, bija pat brīži, kad nepagāja pat 3 sekundes, kad dabūjus punktus, bez jebkādām
  palīgprogrammām vai cita rokām. Tikai es, dators un mūzika. Viss.
  Esmu gatavs pat uz tādām jēlībām kā derībām! Ko saki mate? ;)

 • Arch3r

  Par tiem 1080 un 848 – ir brīži, kad uznāk kā žargonā saka – zajobs.
  Gribās nedaudz no tā visa atpūsties it īpaši pēc 2500p/h.
  Aizeju pēc tējas, aizeju uz tualeti, atbildu uz vēstulēm.

  P.s.
  Ja jau tu saki, ka pakalpojuma sniedzējs redz ar kādu programmu
  es spēlēju spēli (laikam domā i-neta pārlūku) – vai viņiem arī Google Chrome parādās?
  Ja nē, tad jau skaidrs, ja viņiem logā FireFox, Operas, IE vietā parādās Unknown, or something..

 • M

  Arch3r: neko izstrātāji redzēt nevar, viņi zina maksimums pārlūku un os, ko tā pat var nofeikot, un kurš šā vai tā būs atvērts, ja izmanto vienkāršu macro. Vienīgais veids, kā noteikt, vai lieto botu, ir fiksēt intervālus, kādos izdarīti klikšķi, un, ja viss ir izstrādāts pietiekami advancēti, tad arī precīzu vietu, kur klikšķināts un salīdzināt to ar iepriekšējo ciklu.
  Softos, kuri taisīti speciāli priekš “čītošanas” online spēlēs ir jau iebūvēta funkcionalitāte, lai to visu varētu randomizēt. Izskatās, ka Onkulis vienkārši bija izvelējies vienkāršāku variantu. Cik apskatījos to spēlīti, uzrakstīt botu, ko neviens nepamanītu principā ir pusstundas darbs. Tam domātas tādas programmas, kā šī: http://freddy1990.com/scar.php – tur jau ir viss priekš randomizēšanas nepieciešamais. Ar elementārām programmēšanas zināšanām iekš SCAR tādu botu var uzrakstīt kādā pusstundā.

 • knābis

  Arch3r
  Es lāgā nesaprotu kāpēc Tavs zajobs bija ievilcies vairāk uz trīspatsmit stundām! Žel ka man nav spēlas sākums pierakstīts, bet to ko tu dari no 54 stundas līdz 67 stundai, kad tavu punktu pieaugums vienkārši apstājas pie 38878 punktiem. Un maksimālais punktu skaits ko tu sasniedzi ir 1584 punktus /st. Tu raksti , ka vienkārši uznāk zajobs un piegriežās, gribas pačurāt, papīpēt utt , un tad 67 stundas no starta vienkārši apstājies ?????? Kāpēc? Paanalizējot to ko redzu mēģinu secināt un saprotu ka tu savus 38878 salasīji 67 stundās. No tām 67 atņemsim miega stundas piemēram ( 2*8 ) 16 stundas, tad ēšanai 6 stundas, pīpēšanai un kafijai 4 stundas, ak jā vēl zajobam atlicināsim stundas 15. Un tātad 67-16-6-4-15= 26st :) Tavi iegutie punkti 38878 : ar 26 st = 1495.3076 punkti/stundā. :D Ja reiz patīk muldēt, tad vismaz iemācies to darīt daudz maz sakarīgi/ ticami!

 • :)

  Hi, hi, nu jau Archr3r ir nobālējis ar saviem 2500 punktiem stundā. Patreiz spēles pirmajā lapā ir viens puisis, kas spēlē vairāk kā 7000 punkti minūtē :)

 • :)

  sajaucu, tas puisis spēlē vairāk kā 7000 punkti stundā nevis minūtē :)

 • njaa…

  ja ? kāds vārdiņš?

 • knābis

  Vai gribi jauno datoriņu? :D Vyacheslaw Boronsky ieprieksējā stundā guva 6593 un vēl vienu iepriekš 7035 punktus. Lūk, mācaties! Botas nobāl. :D

 • njaa…

  toč :D no nekurienes izlīda !

 • ja knābis un vēl daži te ir no administrācijas, tad jums ir pizdata naglums te vēl kko dirst

 • loti atvainojos par necenzetiem vardiem iepriekseja komenta, bet bij gruti noformulet savadak, un ta ari bija visprecizak

 • njaa…

  metat to botu ārā !

 • knābis

  Atis ! :D
  Izrunāties tu māki! :D Bet būtu labi ja vēl saprastu ko teici! :D
  Es vienkārši sēžu pie datora un ik pēc stundu piespiež podziņ! Protams ja esmu piedatora. :) UN ja jūs būtu vērīgāki paši visu to redzētu.

 • njaa…

  jautājkums kāpēc dažus izmet ārrā pēc 20 min spēlēšanas , jo (itkā)par ātru spēlē un sistēma uzrāda ka tik ātri nav iespējams spēlēt , bet tagad cilvēks bots pelna 7000 punktu stunda un par ātru tas neskaitas ?
  ??????????
  ??????????
  ??????????

 • Arch3r

  Knābim!

  Vyacheslaw Boronsky strādā Lattelecom :D Kāds brīnums?
  Pēc taviem ūber aprēķiniem viņš droši vien gūst punktus mazāk nekā sekundē.
  Ja jau tu biji tik pārsteigts, ka iegūstu pie 2,5k punktu un uzreiz tiku
  nobloķēts pēc 135, tad ko nafig tas tirliņš tur vēl dara?
  Knābi, tad kā būs? :)
  Nāksi iemest kādu latiņu manā kabatā no derībām? ;)

 • knābi, ja tu vnk vēro topu un ironizē, tad piedod, nebij domats ka uzbrauciens, bet ja tu esi starp “organizatoriem”, un te ciniski priecajies par visiem, kas atsaldee savas shuunas tur tagat klikojot, lai sadziitu tos visus ar botiem/klikeriem/whatever, tad piedod, bet zero cieņa, vienalga kada tev gaiša galva.

  jo tas, kā org’i izcuukaajaas ar visu on-the-fly noteikumu mainju, vienpersonisko nepamatoto banoshanu utt, tad es nesaprotu, ka vinji tos kompjus vispar kadam iedot ar tiiru sirdi, jo pirmaja lapa neticu NEVIENAM purnam, kursh butu VISUS (iekavās uzsveru VISUS!!) punktus sabidijis ar roku, un godiga celja. un ja klikoshana ar roku, tipo godiigi, bet peec sheemas skaitaas krapshana, tikai tapec, ka cilveks atljaujas lietot smadzenes, lai spetu (cik naivi, ne?) apdzit visus boterus, tad kamōn- kam tad galu gala pienākas balvas? tiem, kas mistisku iemeslu dēļ neiekrita zem ļaunās admina acs?

  jareiz orgi tiktāl saprata, ka lai spēle nezaudetu jegu, ara ir jamet visi advancetie datorlietotaji/programmisti, tad kapec nepadomaja palabot speli taa, lai vinja varetu tiesham uzveret ar pratu, intuiciju vai hz kko sakariigu un pozitiivu, tad vai tiseham pashiem tagat nau kuns par visu to murgu, ko ir radijushi, un visas tas nejedzigi nosistaas cilveekstundas, ko videejais draudzeetaajs ir pavadiijis shajaa zombeetaajaa……

  ja meteoriitu es tiesham pieskaitiju pie pozitivas domas veicinashanas sabiedriba, tad retardetaaku reklaamas kampanju par sho es nesmu un neticu vai jelkad redzeshu….

 • knābis

  Arch3r !
  Ja godīgi es vispār derībās nepiedalos! Bet tu vēl neesi izskaidrojis kā tev gāja iepriekšējā spēlē! :) Cik mani vērojumi ir patiesi? Tā vien liekas ka tev pietrūka pulvera, lai spēlētu, bet tagad plāties, ka nobloķēja. :)
  njaa… !
  Kāpēc tā notiek, es lāgā nepateikšu. Bet par spēles sākumā apturētajiem, man ir aizdomas, ka tas ir iepriekšējās spēles nopelni. Nu tie negodīgie punkti. Viņi jau arī ir tikai cilvēki un spēles sākumā , tā kā maratonā visi vienlaikus rauj uz priekšu…. Bet otrās spēles beigās apmēram 20 līdz 30 minūtes pirms beigām punktus neskaitīja, jo bija jāpārbauda to punktu godīgums pirmajām vietām. Un tikai pēc tam baudīja pārējos, nu droši vien te arī sanāk , ka daž labs paguva tikai pāris partijas uzlaist. :) Neesmu drošs par savu vārdu pareizību, bet tās ir manas domas. Neesmu jau datoriķis! :)

 • njaa…

  tad sanāk ka to lattelekom darbinieku Vyacheslaw Boronsky ārā nemetīs ???

 • njaa…

  man vajag zināt vai vispār šo spēli ir jēga spēlēt ?

 • knābis

  Atis !
  Varu zvērēt pie savas sirds – es nekādi nevaru būt saistīts ar spēles vadību. :) Jo šie sēž Rīgā, tā es domāju, bet es leišmalē. Par to ka spēles organizatori mainīja noteikumus – es neatbalstu, jo tas ir pretrunā ar godīgumu, kā tādu. Mans viedoklis ir, ka viņiem bija jāaptur spēle līdz ko uzgāja “negodīgos spēlētājus” un jāanulē visi punkti. Izskaidrojot notikušo un tikai tad maina noteikumus un laiž spēli no jauna. Jā tas būtu godīgāk. BET! Kriviski ir labs teiciens šim momentām – prav tot u kovo boļše prav! Diemžēl tāda ir reklāmu politika un mums no apokšas tik atliek pabrīnīties! :)

 • knābis

  njaa… !
  Viss ir atkarīgs no tavas uzņemšanās! No gribas spēka! Pēc maniem aprāķiniem tu varētu izspēlēt visas partijas, JA tu spēlēsi ar ātrumu 1500 pun/st, ja spēlēsi neattejot no datora (loģiski domājošam ir skaidrs, ka jāmainās, vajadzīgs otrs spēlmanis) Un tas ir ar visu rezervi, ka nāk spēlētāji klāt. Katru stundu vidēji (šodien pa dienu) ap 100.
  Un pieminot par godīgumu. Es personīgi zinu divus un netieši divus spēlētājus, kuri savus punktus ieguva ar roku un prāta palīdzību.

 • njaa…

  jautājums vai šeit vispār kāds atbildīgais ir ? ja ir tad kāpēc klusē ?

 • knābis

  Nezinu , kā ar atbildīgajiem te bet vispār izskatās, ka tie savu darbiņu dara. Var būt lēnām bet dara. Jo izskatās daudzi spēlētāji ir apstājušies, kas dīvaini pirmajā lapā to ir krietni, bet otrajā daudz aktīvāki. Pieļauju domu, ka daļa no apturētajiem ir ‘nogrēkojušies” Un galu galā varbūt kāds palaiž intrigu …. Tas pats skrējējs, varbūt ir kā iedrošinātājs citiem, lai palaistu botas darbībā. :)

 • es patiesi juutu liidz tiem, kas ir spelejushi “godigi”.. bez ironijas.
  tad vismaz vajag uzlimet duct-tape uz tele2 uzraksta, lai tas neiedeg radzenee blenzhot us nemainigu bildi dienaam..

 • knābis

  Atis !
  :) Par tādiem vajag priecāties! Bet līdzjutību parasti izsaka aizgājēju radiniekiem. :)

 • Arch3r

  Knābi – “pulveris man beidzās”, jo iepriekšējā spēlē, prasīju vienai
  spelētajai, kura bija tajā lapā, bet nebija tikusi līdz trijniekam.
  Dīvainākais ir tas, ka 06.00 no rīta pamanīju, ka pirmās vietas ieguvēja
  ir netieši saistīta ar tajā brīdī, otrās vietas ieguvēju.
  Pirmaijai vietai paskaitās punktiņi, tad pirmā vieta stāv un otrajai vietiņai
  paskaitās punktiņi. Nav jau grūti lietot FireFox ar IE :)
  Kad apstājos uz ilgu brīdi, pirms spēles beigām sapratu, ka ar saviem
  tempiem būtu izvilcis pirmo vietu, kaut arī izskatījās ļoti bezcerīgi, no
  sākuma ar pirmo vietu bija 4,9 reizes mazāka punktu starpība, bet pēc 12h ~ 3,2
  Bet es padevos, atzīstu, jo administrācija visus potenciālos krāpniekus
  nebija ierobežojusi (vismaz manā uztverē), jo kā Sarkanā teica – beidzās cilvēki ar kuriem sacensties, bet man likās atkal, ka administrācija viņām ir ierobežojusi kaut ko. Nē, viņām vienkārši, nebija ar ko sacensties.
  Tad krāju spēkus nākošajai un ar ieplestām acīm skatījos, kā 11 gadīgs
  zēns kāpj pa uzvarētāja kāpnēm (shock)
  Lai vai kā Knābi, man ar vienu no draugiem.lv administrācijas locekli ir
  sarunāts “randiņš”, kur es savas “spējas” parādīšu :)
  Es ar nepiedalos derībās, bet šis būtu bijis izņēmums, ja būtu piekritis :)

 • knābis

  Arch3r !
  Es nepiekristu derībām :) jau kopš bērnības, jo toreiz saderējām ar kaimiņu, attiecībā uz vienu citu kaimiņu, uz divi kg konfektēm “gotiņa”. Viņš mani piekāsa nesamaksājot derēto :( Tā man kā mācība – nekad nederi, jo cilvēki mēdz mānīties.
  Nu par tavu randiņu – atliek tikai novēlēt veiksmes! :)

 • njaa…

  nu skaidrs !
  man jau likās aizdomīgas pāris lietas !
  1.-pirmās nedēļas uzvarētājs saka ka galvenais ir spēlēt ātri…… apmērām 2000 vienā stundā (mans rekords (labi ja)1500)ha ha .. beigās visu nosaka precizitāte….
  2.-otrās nedēļas uzvarētāja pastāsta sistēmu kuru es trīs reiz salīdzināju ar savu uz 500 punktiem , visas trīs reizes atpalika smagi no manas sistēmas !!!!!!!!!
  3.- tas ka dažu labu nobloķē 20 min laikā jo par ātru spēlē bet tos kas pelna 7000 stundā nē ! lol
  4. (par 2. nedēļu) dīvainiu bet spēlētāji tika iedalīti divās grupās . vieni kas sasniedza apmērām 153000(viens no otra atšķīrtās par pāris simtiem,pat desmitiem)un otra grupa (kurā ietilpst 3 spēlētāji)(vinnētāji)(kuri par līderiem kļuva pēdējā brīdī) spēlētāji kas visus citus apsteidza par kādiem 3000(viens no otra atšķiroties par pāris siemtiem vai desmitierm ) lol
  ____________________________________________________________________________________
  velti negulēju veselu nedēļu , BOJĀJU VESELĪBU un PSIHI ….
  rezultātā , zili riņķi ap acīm , dusmīgs , negulējis un dusmīgs !!!
  paldies par spēli ….
  :)

 • Arch3r

  Njaa.. :
  Ir skaidrs, ka izstrādātāji un administrātori, kas
  to uzrauga ir nedaudz nošāvuši greizi, gan ar noteikumiem, gan
  ar “negodīgu” spēlētāju atpazīšanu.
  Bet viņi arī jau ir tikai cilvēki. Vai nu kāds nav bijis kompotents, vai arī
  tas viss ir ļoti sasteigts un viņiem pašiem tajā galā ir baigais bardaks.
  Viņu cilvēciskums varētu izpausties tā – pēc spēles beigām atvainoties
  nepatiesi nobloķētajiem dalībniekiem, vai vismaz atzīt, ka
  spēlē ir bijušas nepildības, kas ir radikāli ietekmējušas spēles rezultātus.

 • sarkanā

  Man bija tikai sistēma (ja to tā var nosaukt), lai nedabūtu -1 punktu. Pārējais viss bija intuīcija. Šajā spēlē, kur mēnešus izvēlās paši spēlētāji nevar būt nekāda cita sistēma.
  Otrajā spēlē uzvarēja precīzākie minētāji, nevis klikšķināšanas ātrums. Jo bija iespēja, ja vien to vēlējās, izspēlēt ar visiem spēles dalībniekiem. Par pirmo spēli nezinu, jo tajā intensīvi nepiedalījos.
  Protams, ja ir vairāk kā 60 000 spēlētāju un tikai trīs balvas, tad zaudētāji vienmēr mēģinās “apliet” uzvarētājus.

 • Arch3r

  Man laikam arī ir tā pati sistēma. Ja neuzminu pirmos trīs, gājiena beigās
  atrodu vien punktu. Pārējais bija intuīcija? Tad kāda intuīcija ir tam 11 gadīgajam
  zēnam pirmajā vietā? :D Tad jau viņš ir arī precīzāks par tevi.
  Kādā ziņā “apliet”? Apliet par to ka neieguva balvas, vai par
  to ka tika liegta iespēja pat zaudēt, lai uzvarētājus varētu apliet? :D

 • sarkanā

  Kas to var zināt par to 11 gadīgo puisi. Varbūt, ka spēli viņš spēlēja uzmanīgāk, nesteidzās, automātiski pieļāva arī mazāk kļūdu. Nupat paskatījos visu otrās spēles gaitu no paša sākuma. Par cik pati to spēlēju, tad ik pēc stundas kopēju un saglabāju visus pirmās lapas spēlētāju rezultātus, lai varētu labāk orientēties spēlē un vajadzības gadījumā, balstoties uz manu spēlēto laiku, stundu rezultātiem utt., varētu pierādīt, ka esmu spēlējusi godīgi. Pirmajā lapā tas puisis parādās 27. februārī 13:00. Ja kas, tad viņš pārvietojās pa spēli ar tīri normāliem lēcieniem, kuri nebūt nelikās aizdomīgi. Vienā stundā bija dažādi rezultāti: 1461; 878, 1506, 1863, 12152, 1819, 2175, 1975 lielāku lēcienu viņam it kā nebija. Ja iepriekšējās dienās viņš spēlēja ne visu dienu, tad pēdējā dienā viņš spēlēja intensīvi, neatejot no datora. Un lūk ir viņa sasniegums – uzvara. Nē, man liekas, ka šis puisis nešmaucās, bet viņam tiešām bija veiksmīgāka roka mēnešu atminēšanā. Tas jau nekas, ka viņš ir jauns. Ne jau vienmēr tie veiksmīgākie un gudrākie ir tie vecākie. Ir daudz gadījumu, ka skaitļu loterijās vinnē tie skaitļi, kurus vecākiem nosaukuši tieši bērni :)
  No sākuma man likās aizdomīgi rezultāti, kas bija virs 2000 punktiem stundā, bet… tagad zinu, ka var būt stundā vairāk par 2000 punktiem. Tomēr, tie nekādi nevar būt virs 3000 punktiem stundā. Tas puisis, kas tagad ir otrajā vietā, vienā lēcienā t.i. es skatos TOPā 100 un spaidu pa sekundēm topa pogu, reizēm aizlec pat par 7 un pat 9 punktiem, kur vienā lēcienā var būt augstākais tikai 4 punkti. Tas nu gan ir neloģiski un, protams, patreizējajiem spēlētājiem ir sāpīgi, ka viņš vēl nav no spēles atstādināts. Es ieteiktu visiem, kas grib sasniegt uzvaru, turpināt spēli, jo kas to zin, cik viņš veiksmīgi vai neveiksmīgi būs saspaidījis tos mēnešus. Ka tikai nesanāk, ka jau rīt vai parīt viņam būs beigušies spēlētāji, bet punktu nebūs nemaz tik daudz.

 • sarkanā

  Mjaa, nupat tam puisim bija lēciens par 14 punktiem :(
  Arch3r raksta: Sarkanā teica – beidzās cilvēki ar kuriem sacensties, bet man likās atkal, ka administrācija viņām ir ierobežojusi kaut ko. Nē, viņām vienkārši, nebija ar ko sacensties.
  Mans jautājums: Kāpēc viņi būtu to darījuši?
  Ja kas, tad visi spēles līderi spēlēja līdz pēdējam brīdim, viņiem nebija liegts spēlēt. Līdz ko spēlē pienāca jauns spēlmanis, viņi turpināja spēli. Man izlikās jocīgi, ka līderi pēkšņi sāka lēnām spēlēt. Tāpēc sāku salīdzināt jaunpienācēju skaitu spēlē un līderu punktus. Tad arī sapratu kāpēc viņu spēles temps ir kļuvis lēnāks.
  Arī man pēdējās dienas rītā beidzās cilvēki ar ko spēlēt un es arī gaidīju jaunus spēlētājus. Tad es tā pa īstam pārliecinājos, ka meitenēm šie spēlmaņi bija beigušies ātrāk, jo viņas taču pogas spaidīja ātrāk par mani un vairākām no viņām nebija nakts pārtraukumu. Bet man tas bija: es spēli beidzu ap trijiem nakti, bet atsāku pirms astoņiem no rīta.
  Lūk, kāpēc es vēl spēlēju tad, kad meitenes jau bija beigušas spēli. Šajā spēlē būs tieši tas pats. Patreizējie līderi ātrāk beigs straujo spēli, bet tas nebūt nenozīmē, ka viņi būs uzvarētāji. Vēl jau spēli turpinās tie, kas lēnāk spaidīja pogas. Parēķinot liekas, ka dalībniekiem tomēr pietiks laika izspēlēt ar visiem spēlētājiem, tāpēc… uzvarēs tie, kas veiksmīgāk būs atminējuši mēnešus, nevis tie, kas ātrāk būs spaidījuši pogas.
  Vēl maza piebilde. Es neesmu pazīstama ne ar vienu administratoru vai spēles organizētāju, tāpēc esmu pārliecināta, ka šajā spēlē balvas pirms tam nav sadalītas :)
  Ja kas, balvu vēl neesmu saņēmusi, bet ceru, ka pēc brīvdienām kāds dos ziņu par to. Pati nezinu, kam to paprasīt :D

 • Raimonds

  Baigi zheel ka ir cilveeki kuri negodiigi ieguust punktus. Itiipashi nozheelojami ir tad ja esi 3niekaaa un kautkaads Vjacheslavs Boronskis ar savu skriptu vai kas tas vinjam tur bija. vnk neiespeejami savaaca punktus un izguuda mani aaraa no triinieka :( Cerams ka vinju beigu beigaas diskvalaficees… jo tieshaam chalis baigi kraapjas. :(

 • Raimonds

  Sarkanaa.
  P.s Ir nevis 3 balvas bet 9 balvu komplekti. Cereesim ka administratori buus verigi ar tiem hackeriem.

 • sarkanā

  Nu jau tas slavenais 7000 punktu guvējs ir apstājies un punktus lasa ļoti lēnām, jo… kā jau domāju, viņam beigsies dalībnieki ar ko spēlēt.

 • njaa…

  :D izskatās ka pirmās vietas ir tā kārtīgi izsijātas :D
  būtu tas darīt ātrāk turpinātu spēlēt ,bettttttt nu jaaaa :)
  forša spēle

 • knābis

  Bet vēl jau vari saraut! Tev jau iesākumā ir kārtīga summa, gandrīz 43’000 ! Es tavā vietā spēlētu tālāk! :)

 • sarkanā

  Diemžēl, tika izsijāti arī vairāki godīgi spēlētāji. Tika dzēsti pilnīgi visi no sākuma gala un daži aiz tās profila bildes – “autobusa pieturas” – kopumā 14 spēlētāji no pirmās lapas.
  Bet Tu, Normund, – liekas, ka nekļūdos, minot Tavu vārdu :) – vēl vari panākt pirmo vietu.

 • njaa…

  bet par ko viņus izmeta ?

 • sarkanā

  To nu gan nezinu. Viens bija mans dēls, kurš, labi zinu, neizmantoja nekādas programmas. Tikai, varbūt bija tā kļūda, ka brīžos, kad viņš gāzās no kājām nost, es piesēdos pie datora un paspēlēju viņa vietā – kopumā kādas 8 stundas. Varbūt izbanoja tāpēc, ka īsti nebija lielu pārtraukumu spēles laikā. Puika bija noskaņojies uzvarēt un negāja gulēt, dzēra kafiju un tos enerģijas dzērienus. Ja nebūtu izbanots, viņš noteikti būtu uzvarētāju skaitā, jo redzēju, ka viņš veiksmīgi uzmin mēnešus. Pa mirklim viņu aizvietoju tikai tāpēc, ka spēlētāju skaits ir lielāks nekā bija iepriekšējā spēlē. Bet, lai uzvarētu, bija jāizspēlē ar visiem spēlētājiem. Jo, tāpat kā iepriekšējā, spēlē būtu uzvarējuši precīzākie minētāji. Ātrākajiem klikšķinātājiem būtu beigušies cilvēki ar ko spēlēt. Lai gan, noteikumos nav norādīts, cik stundas dienā drīkst spēlēt un cik nedrīkst. Ja kas, tad mans brālis diennaktī guļ tikai 1-2 stundas. Tātad, viņš šīs dienas varētu pilnībā iztikt bez miega un justies labi. Tātad, miega limitu nedrīkstētu ņemt vērā.
  Otrs variants, ka šad tad uzsita spēli pāri 2000 punktiem stundā. Lai gan, nu jau arī es varu nospēlēt ar 2300 punktiem stundā bez nekādām problēmām.
  Zinu vēl vienu puisi, kurš arī godīgi spēlēja, bet rezultāts tāds pat. Nu nekas, kā ir tā ir, bet Tu, Normund, turies! Redzēju, ka spēlē esi sakustējies. Man prieks un turēšu īkšķi par Tevi :)

 • njaa…

  kas tad īsti dēls vi brālis ?

 • Hmm..

  Tātad, pec visa šī var spriest, ka ja es mēģinātu tagad spēlē, viena pati, no nulles, bez botiem 60h pirms beigām pievienoties un godīgi klikšķināt, lai gūtu punktus – balvu man neredzēt kā pašai savas ausis? :D tas nu gan ir patiesi iepriecinoši..

 • sarkanā

  Spēli spēlēja mans dēls. Par brāli pieminēju tikai tāpēc, ka spēlēšanas laiku šajā gadījumā nedrīkstēja ierobežot ar laika limitu. Jo kāds brīvi var spēlēt 20 stundas diennaktī, bet cits labi ja var nospēlēt 14 – 16 stundas un tad “atlūzt” dziļā miegā.
  Un vēl, es jau iepriekš minēju, ka spēlētāji lai neuztraucas par tiem programmu klikotājiem, jo neviena programma nav spējīga izspēlēt spēli tik rezultatīvi (pareizi trāpīt īstajos mēnešos), kā parastais mirstīgais. Tāpēc bija svarīgi izspēlēt ar visiem spēles dalībniekiem. Tieši tāpēc mudināju dēlu spēlēt, kaut arī no sākuma viņš nebija pirmajās vietās. Izslēgšanas brīdī viņš bija ceturtais. Apskatoties viņa vidējo pēc 55 tūkstošiem nospēlēto partiju viņa vidējais bija 2,6. Tas bija augstāks nekā uzvarētājiem pirmajā spēles nedēļā, bet otrajā nedēļā 11 gadīgais puisis vinnēja tieši ar šo rezultātu 2,6.
  Hmm… tā iznāk, ka nevar sēsties un spēlēt šo spēli tagad, kad tā iet pilnā sparā, jo tagad ir jāstrādā ātri, gulēt nevar, bet… izrādās, ka tāpēc vien – ja spēlē rezultatīvi un ja ir mazi pārtraukumi, var arī izmest no spēles.

 • Atļaušos piebilst, ka dažiem ir diezgan maza izpratne par to, ko spēj un ko nespēj programmas. Es gribētu teikt, ka ar labu algoritmu pilnīgi noteikti var nopelnīt vairāk punktus nekā spēlētājs ar “intuīciju.” Un šeit nav runa par ātrumu, bet gan par efektivitāti. Šajā gadījumā, loģiskā algoritmā uzreiz ir iespējams iekļaut to, kur cilvēki visbiežāk slēpj mēnešus un algoritms statistiski kļūst nepārspējams.

  Vienīgā “neatrisināmā” problēma ir algoritmu padarīt cilvēcīgu – iekļaut mazas pauzes un atšķirīgus klikšķināšanas intervālus.

 • Baibinnja

  Fakts ir tāds, ka laikam netīšām tika izdzēsti arī godīgie spēlētāji…varbūt vēlreiz vajadzētu pārbaudīt to anulēto spēlētāju GODĪGUMU vai NEGODĪGUMU un tad es nezinu vai ir iespējams tos spēlētājus “ielikt” atpakaļ spēlē + atvainošanās te arī nebūtu lieka…

 • viens no botiem

  Vieglāk jau būtu atļaut palīdprogrammu izmantošanu, nosaukumu spēlei nomainīt uz “botu cīņas”, lai cilvēki neklikšķinātu kā trakie 168 stundas. Tas ir pilns darba mēnesis, var jau pastrādāt un nopirkt to datoru..

 • bots

  uzvar labakais :D

 • viens no botiem

  btw ir interesanti, kam ir bots, kuru nenobloķēja. Es nejauši pēc 90K punktiem uzliku, lai spēlē pāri 2K punktiem/stundā. Nezinu vai nobloķētu, ja viņs tālāk spēlētu ar saviem stabīliem 1200-1400 p/st, pārtraukumiem utt.

 • knābis

  Nezinu, kā citiem, bet man jau liekās ,ka visa šī spēle ir viens ritīgs sviests sanācis! Pašā apakšā, smalkiem, smalkiem burtiņiem (nu laikam , lai nekristu acīs) ir uzrakstīti spēles vienīgie noteikumiņi. :) Pēdējā teikumā rakstīts: “Spēlētājs uzsākot spēli, piekrīt visiem spēles organizatoru noteikumiem.” Tur tā labi piemin – VISIEM! :) KURIEM, kur tie noteikumi ir vai bija lasāmi?! Vai tie ir pāris teikumi? Ja ņemam portāla lietotāju kontingentu, tad tur ir no zīdaiņa līdz sirmgalvim. Un uz viņiem darbojās VISI noteikumi. Un arī šajā sakarā es uzskatu , ka godīga spēle te vēl nav bijusi. Tie kas ar datoru uz “tu” lieto botas un visādus logaritmus, kas zīdainim, skolniekam un gados sirmākiem cilvēkiem nav pat zināms par ko iet runa. Draugiem lv ir pārlieku aizrāvušies ar naudas pelnīšanu , kas arī noved pie pavirši darītiem darbiem. Šoreiz tie ir spēles noteikumi, kuru varētu teikt nemaz nav. Tie ir arī viņu pašu sastādīto noteikumu pārkāpšana, kurus arī paši pārkāpj.
  Arch3r Kā ir beigusies Tava satikšanās ar spēles organizatoriem?
  bots Vai esi pārliecināts, ka uzvar labākais? Ja tas tevi uzjautrina, tad es vismaz zinu, ka mestais bumerangs atgriežas ….. :)

 • bots

  sarkanaa interesanti gan, no kurienes, tu raavi to 2.6 koeficientu ?! hmmm…. laikam jau caur programinu ?! vai sekundi sekundee nomeeriiji un izreikinaaji ?!

 • sarkanā

  Bots, te būs paskaidrojums tiem, kam grūtāk iet ar parasto matemātiku:)
  Lai aprēķinātu vidējo spēles koeficientu nemaz nevajag sevišķas zināšanas. Pirmajam otrās nedēļas uzvarētājam aprēķināju tā: Tā kā biju spēlē līdz pēdējai sekundei, tad redzēju, ka tāpat kā visiem pārējiem, arī pirmajam bija beigušies cilvēki. Tas nozīmē, ka viņš bija izspēlējis ar visiem spēles dalībniekiem. Spēles beigās saglabāju rezultātus un uztaisīju aprēķinu t.i. iegūto punktu skaitu izdalīju ar dalībnieku skaitu un tā mēs iegūstam vidējo spēles rezultātu.
  Tagad otrs jautājums, kā aprēķināju vidējo savam dēlam. Gandrīz tieši tāpat. Kad spēlē spēli un ir uzspiests taustiņš “sākt spēli”, apakšā ir redzami lappušu numuri, bet šajās lappusēs ir spēles dalībnieki, ar kuriem vēl jāspēlē spēle. Tas lappušu skaits, kas ir norādīts uzreiz nezin kāpēc ir nepareizs, tāpēc pašam ar roku ir jārullē visas lapas uz priekšu. Tad nu sēdi un spaidi līdz sasniedz pēdējo lapaspusi. Katrā lapā ir 48 spēlētāji (6×8). Tātad, attiecīgi iegūto lapu skaitu pareizini ar 48 spēlētājiem, kas ir vienā lapā – tā iegūsti ATLIKUŠO PARTIJU JEB SPĒLĒTĀJU SKAITU AR KURIEM VĒL JĀSPĒLĒ spēle uz doto brīdi. Šo skaitli pieraksti. Pēc tam, apskaties, cik uz doto brīdi ir spēlētāju – ceru, ka zini kur to meklēt, bet varu arī paskaidrot. Tas atrodas tajā zilajā ailītē lapas labajā pusē, kur virspusē ir rakstīts “Spēlē piedalās”. Tad lūk, no šī skaitļa – kopējā spēlētāju skaita, atņem atlikušos spēles dalībniekus, ar kuriem vēl ir jāspēlē un tādā veidā iegūsti IZSPĒLĒTO PARTIJU SKAITU. Bet pēc tam apskaties savus punktus un tos izdali ar pēdējo iegūto skaitli – izspēlēto partiju skaitu. Un tādā veidā ir iegūts vidējais visā patreiz izspēlētajā spēlē.
  Matemātika ir viegla, garāks laiks paiet spaidot to podziņu, kamēr tiec līdz pēdējai lapai, kurā atrodas spēlētāji, ar kuriem vēl jāspēlē.

 • knābis

  bots !
  Izskatās , ka esi iemācījies klikšķināt nedaudz ātrāk :) Kājas gan tev paaugušās, bet prātiņš trešklasnieka līmenī! :D :D :D Kāvari nezināt elementārās lietas? Ak jā bot! Izskatās ka tavs teiciens uzvar labākie sāk šķobīties! :D :D :D

 • Unabomberz

  Esmu šokā. Pēc skata pieauguši cilvēki un kliko kā desmitgadīgi bērni. Lohatronus maz esat dzīvē redzējuši, ka nopietni apspriežat “klikošanas tehnikas”?????

 • koķete

  Unabomberz !
  :) Vismaz man liekas, ka arī pieaugušā cilvēkā ir “mazs bērns”. Un tas ir normāli. Nekādi nesaprotu tos pieaugušos, kas neatminas savas bērnības dienas un kur nu vēl ka pats ir bijis tāds! :) Par tādiem cilvēkiem varu tikai teikt, ja viņos vairs nav šo “mazo bērnu”, tad viņš ir novecojis un drīz ….
  Un kā tad ir ar tiem , kas rada šīs klik0šanas spēles? Kurā pusē ir tie?

 • bots

  nu ko lai saka, nekludijos :D

 • Arch3r

  Knābi – Gaidīju un gadīju e-pasta atbildi, kur un kā tikties, bet
  pēc vairāk neka trīs dienām (kad jau spēle bija beigusies) atnāca šāda ziņa:

  “Vēlreiz esam pārbaudījuši Jūsu spēles gaitu un, pamatojoties uz iegūtajiem datiem, ir aizdomas par negodīgu spēli. Pēc spēles noteikumiem mums ir tiesības Jūs diskvalificēt un liegt turpmāko dalību spēlē. Šajā gadījumā tikšanās un spēju parādīšana nav nepieciešama!”

  I mean – WTF? Viņi/-ņa sola tikties un visu noskaidrot, bet tad tev no mugurpuses
  mietu pakaļā iesprauž un saka, lai nenāc! o.O

  P.s. vienu dienu iegāju un redzēju, ka tā brīža sprinta skrējēji, vairākums,
  tika izmesti no spēles o_O Ja nemaldos pirmajā vietā bija 100k, otrajā ~ 90k, bet
  trešajā 43k
  Tur tiešām viss ir nolaists līdz kliķim -.-
  Manuprāt viņi nobijās, ka vajadzēs atvainoties, ka tas varētu kaitēt
  spēles “reputācijai”, tāpēc pēc pozitīvas atbildes par tikšanos, mani
  pasūta tālāk.

 • knābis

  Arch3r !
  :) Tā teikt , viņi izvēlējās rīkoties saskaņā ar spēles noteikumiem : ” …. vai jebkādu citu AIZDOMU gadījumā par negodīgu spēli …. ” :) Un tā viņi izrīkojās ar visiem, kuri nebija vēlami. Trešajā partijā izsijāja dūšīgi un arī AIZDOMĪGI! Pirmās vienpadsmit un vēl 12. 13. 14. vietu. Atstājot 11. “autobusa pieturu” , bet kad rakstūju spēļu vadībai e-pastu ieminējos par profila bildēm, ka īsti neatbilst noteikumiem un :) šī profila bilde tika pakoriģēta, vienīgā no visām! Kāpēc? Man bija skaidrs, tā ir persona kurai ir domāts dators. :( Tā ir ar to taisnīgumu! Praf tot u kovo boļše prav.
  Bet par tiem 2500 punkt/st es tagad nemaz nešaubos! Pats savām acīm redzēju kā to izdara meitietis un tā īpaši nesaspringstot. Teicās ka esot reizes, kad veicas un ir bijis līdz 3000 punktiem. :) Un visa štelle ir tajā cik lielos draugos ir ar datoru.

 • Arch3r

  Cerams, ka nākošo reizi, kad tiks veidots līdzīga rakstura konkurss,
  pie noteikumiem un vērtēšanas tiks padomāts, jo šādi pasniegt noteikumus – fuj -.-
  Līdzīgi ir ar valdības grozījumiem pensiju likumā, kad beigās nācās pensijas izmaksāt.
  Tas, protams, nav labākais salīdzinājums.
  Nez, kā izgāja tiem lietotājiem, kas vērsās pie attiecīgajām institūcijām o_O
  Bija komentārs, kur tika pieminēts PTAC.
  Man tik un tā gribās “paraudāt”, ka tika liegta iespēja tik pie portatīvā :/
  Tad jau sanāk, ka tā arī bija laimes spēle “Izbanos vai neizbanos” vai “administrācijas
  simpātija un antipātija”.

 • sarkanā

  Arch3r
  Arī viens cits spēlētājs – mans dēls, no trešās spēles, kurš tika izbanots, gribēja parādīt, ka var savākt tos 2000 – 2500 punktus un spēlēt bez apstājas kaut vai visu diennakti pēc kārtas, ko viņš bija darījis spēles laikā. Viņam šo iespēju liedza.
  Un… ir vēl viens priekš manis interesants fakts, kas liecināja par ne visai kompetentu spēles organizēšanu. Pirmās spēles spēlētāji savus datorus ieguva jau nākošajā nedēļā, bet, es savu datoru vēl neesmu dabūjusi. To laikam speciāli aizturēja līdz pat trešās spēles beigām. Lai gan tagad izskatās, ka tomēr to dabūšu, jo jau zvanīja no Tele2 un sarunājām, ka otrdien braukšu pēc tās kastes pakaļ. Varbūt tas ir saistīts ar to, ka trešās spēles laikā dikti nostājos pret spēles administratoru negodīgumu, un vienā telefonsarunā arī saņēmusi gudru pamācību (pareizāk būtu teikt, mazu piedraudējumu): labāk nemaisieties, citādi arī jums atņems jau iegūto, uzvarēto balvu. Pajautāju: kāpēc gan tā, jo manu spēli var baudīt n-tās reizes un neko aizdomīgu neatrast? (redziet, es tad spēlēju lēnāk, pat 2000 punktus nevarēju stundā dabūt un bija arī mazi pārtraukumi) Man atbildēja, ka vienalga, ja es celšu traci, varot būt tāpat kā ar manu dēlu, kuru izbanoja uz AIZDOMU pamata. Nu ko, lai citi spēļu organizatori mācās no šiem noteikumiem un savos noteikumos ieraksta, ka var uz AIZDOMU pamata izbanot dalībniekus. Tad viņu radiem, radu radiem un labiem draugiem balvas būs garantētas.
  Protams, ARch3r, es arī gribu atvainoties tieši Jums, jo no sākuma tiešām neticēju, ka var izspēlēt spēli ar 2500 punktiem stundā. Trešajā spēlē, tāpat vien spēlējot, tos brīvi ieguvu un bez sevišķas piepūles :)

 • Arch3r

  Sarkanā – Domā, kāds rada gabals no Tele2 ir dabūjis portatīvo? o_O
  Tad jau tas ir interešu konflikts >_<
  Jāsaka, ka tos 2500 aprēķināju otrās izspēles sākumā. Kad iemanījos, vēlāk jau bija
  vēl vairāk ^^
  Šajā linkā mana stratēģija, jeb tehnika pie kuras pieturējos visas spēles gaitā:
  ******************************************************
  http://img682.imageshack.us/img682/2790/tele2proof.jpg
  ******************************************************
  Kā redzat, variants nr.7 un nr.8 izskatās neloģisks, tas ir tāpēc, ka
  vienā pozā spaidot iestājās tāds kā autopilots, līdz smadzenēm vēl nav aizgājis, ka
  esmu to lauciņu uzminējis kā roka jau uzspiedusi citu.
  Sarkanā, ja nemaldos, tev ar šāda taktika bija. Bija arī šādi tādi gļuki, kad
  tika nospiesti vairāki lauciņi pēc kārtas, kas bija pretrunā ar taktiku, bija
  arī reizes, kad sāku no cita lauciņa. Izspēlējot tik daudz spēles, gadās ne tādi
  vien brīnumi – gadās ka tevi arī nobano (tāds mazs sarkasmiņš).

 • Arch3r

  P.s. trūkst vēl daži minēšanas varianti, domāju, paši varat iedomāties
  variācijas.

 • sarkanā

  Hmmm, tajos zīmējumos pietrūkst trīs mēnešu. Pēc zīmējumiem noprotu, ka pazuduši malējie no labās puses, jo it kā pirmais gājiens Tev laikam arī bija jūlijs.
  Tā nu bija, ka reizēm aizgāja autopilotā. Galva domā spiest vienu taustiņu, bet roka jau ir nospiedusi citu :) Es pārsvarā sāku ar jūliju, ja tur bija tukšums, tad spiedu martu, ja tur neveiksme, tad lecu uz novembri un kā pēdējo variantu ņēmu jūniju. Protams, citreiz nezin kāpēc sāku ar martu un tas bija rezultatīvs gājiens, reizēm arī pirmo paķēru novembri un… atkal pareizi. Tāda konkrēta stratēģija te nevarēja būt tāpēc vien, ka cilvēki atzīmēja mēnešus, nevis programma.
  Galvot nevaru par tiem radiem, bet… dīvaini palika neizmesta tā autobusu pietura pa vidu citiem spēlētājiem, bet pēc tam tā bilde tika piekoriģēta, lai būtu redzams deguns. Par to minēja arī knābis.
  Nezinu, kaut kas jau tur nebija kārtībā ar to pēdējo spēli. Redz, ja es būtu piedalījusies pirmajā spēlē, tad varētu spriest arī par to, bet tajā iegāju pēdējā brīdī – ziņkāres dzīta. Otrajā spēlē piedalījos pati – veiksmīgi, bet trešajā spēlē piedalījās dēls, tāpēc arī tai sekoju un labi zinu, ka tā bija negodīga. Vispār, to spēli jau varēja baudīt līdzīgi kā to darīja mans dēls. Naktī vairākas reizes un pa dienu viņš šad tad rakstīja apmēram 10 pirmajiem spēlētājiem vēstules un piemetināja teikumu: ja neatbildēsi līdz tikiem un tikiem, tad sapratīšu, ka tevis nav pie datora, bet spēli spēlē programma. Protams, bija tādi kas naktī neatbildēja un puika secināja, ka tie ir tie klikotāji, kas šmaucas ar programmu palīdzību. Tas ir tāds elementārs pārbaudes veids, bet tā varēja uzzināt, vai pie datora ir cilvēks vai viņš guļ gultā, kamēr programma lasa punktus. Tā varēja rīkoties spēles administratori, ja reiz ņēmās sekot līdzi spēlei. Jebkurā gadījumā, tas būtu bijis godīgāk, nekā vienkārši izmest pirmos pa vidu atstāt vienu un drošības pēc aiz viņa izdzēst vēl trīs, lai viņu nebūtu tik viegli panākt. Lai man piedod tā “autobusa pietura” ja kļūdos, bet viss liecina, ka tur nebija kaut kas kārtībā.

 • Arch3r

  Negribējās taisīt vēl vienu paint failu un ja tajā būtu
  pievienojis vēl trīs variantus, būtu grūti saskatīt ciparus un minēšanas kārtību.
  Jā, tā pietura tik tiešām bija dīvaina o_0
  Par rakstīšanu nebiju iedomājies, bet tas tikai apstiprina manas aizdomas
  saistībā ar sievieti, par kuru stāstīju augstāk minētajos komentāros.
  Aizrakstīju viņai, bet punkti tik nāca un nāca klāt, bet vēstule netika
  izlasīta stundu vai pat vēl vairāk.

 • nu moins

  es ari speleju sho speli un veestules ignoreeju !