svētā Patrika dienu gaidot

Šodien puse angliski runājošās pasaules dosies uz krogiem svinēt svētā Patrika dienu. Arī es šogad pirmo reizi došos uz “īru” krogu svinēt šos “svētkus.” Par to, lai mēs ievērotu pareizās tradīcijas un saprastu, šīs dienas nozīmi rūpēsies Ārons (tas pats džeks, kas uzrakstīja: Pitsburgas un Rīgas salīdzinājums: ēdieni, dzērieni un tualetes papīrs). Viņš ir nolēmis parādīt, kas notiek Patrika dienā un kāpēc tā ir tik svarīga.

Atzīšos, esmu ļoti skeptisks attiecībā uz šīs dienas nozīmi. Iet uz krogu dzert alu izklausās ļoti jauki, bet ja neskaita šo aspektu, tad es neredzu ne mazāko pamatojumu, kāpēc šī diena ir tik īpaša. Esmu izpētījis wikipēdijā pieejamo Patrika dienas aprakstu, bet tas mani īpaši neuzrunāja. Kristiešu svētki, kas pārvērtušies par starptautisku krogos sēdēšanu, neizklausās diži loģiski. Arī mēs varam piemeklēt Patrika dienas līdzinieku; mums, latviešiem, būtu 17. janvārī jādodas uz krogiem dzert alu, jo tas ir datums, kad nomira bīskaps Alberts.

Jau laicīgi atvainojos visiem īrisiki domājošajiem, ja esmu aizskāris viņu nacionālo lepnumu. Varbūt manas domas mainīsies vēlāk šajā vakarā, kad būšu iepazīstināts ar svētā Patrika dienas patieso nozīmi. Visas gudrās atziņas, ja tādas radīsies, es mēģināšu apkopot un nopublicēt pēc svinēšanas.

, , , , , ,

 • O, paldies, ka atgādināji – jānoskatās taču Boondock Saints II :D Lai gan runā, ka ne pārāk, bet kārtībai jābūt.

 • Kad dzīvoju Dublinā, dižus kultūras pamatus tam visam nemanīju. Iepriekšējā pēcpusdienā sākās dzeršana, kas turpinājās visu Patrika dienu, kulminēja ar ārprātīgu dzeršanu un ālēšanos, kas nākamajā rītā vainagojās ar vislielākajiem sasistu pudeļu/glāžu un citu atkritumu kalniem uz ielām kādus esmu redzējis.

  Manuprāt, Patrika dienas paliekas vēl 2 dienas tīrīja. :)

  Nujā, arī parāde bija. Bet nez vai cītīgākajiem svinētājiem bija laiks uz to brīdi no kroga iziet.

 • Nu, īriem ir tā – ka tik iedzert!

 • Varētu padomāt, ka latvieši Līgo svētkos (lasi: dzeršanā) baigās tradīcijas ievēro :D

 • Anonymous
 • Nez man personigi stias svesas tradicijas nepatik ka visi megina atdarinat un svinet meksligi.. tad jau driz kiniesu jaungadu ar svinesim va ari 4julijumvai tml..

 • tm
 • Paldies @tm par saiti.