Daugavgrīvas cietoksnis un Spilves lidosta

Pirms nedēļas geokešojot apmeklējām divas vietas Rīgā, kurās jau sen biju vēlējies nokļūt. Mūsu mazā izbrauciena mērķis bija Daugavgrīvas cietoksnis un Spilves lidosta.

Daugavgrīvas cietoksnis

Daugavgrīvas cietoksnis

Cietoksnī ieradāmies 40 minūtes pirms vārtu slēgšanas, tāpēc nepietika laika kārtīgi visu apskatīt un mēs sapratām, ka noteikti dosimies uz šo vietu atkal, kad ārā būs sausāks laiks.

Sniega sega atklāja to, ka šī vieta, vismaz ziemā, netiek īpaši bieži apmeklēta. Sniegā bija redzamas dažu cilvēku pēdas, bet nojautām, ka tās atstājuši kešu meklētāji, nevis parasti cietokšņa apmeklētāji. Varbūt citiem tā nešķiet, bet man liekas, ka šis cietoksnis pilnīgi noteikti varētu būt interesants ārzemju un pašmāju tūristiem. Nokļūšana līdz cietoksnim ir laikietilpīga, bet nav īpaši sarežģīta (kad tas beidzot tiek atrasts). Man šķiet, ka būtu vērtīgi šo vietu apgidot, ja tas jau netiek darīts. Es domāju, ka labs gids spētu pastāstīt diezgan aizraujošus stāstus par šo cietoksni. Mums gida nebija, tāpēc bāžot degunus visās tumšajās telpās paši minējām, kas tur varētu būt bijis.

Tiem, kas ir prātojuši, vai ir vērts doties uz Daugavgrīvas cietoksni, es varu droši teikt, ka ir vērts. Turklāt tieši pie ieejas cietokšņa teritorijā mums bija iespēja apskatīt daļu no Latvijas robežsardzes flotes, kas nīka iesalusi Daugavas ledū.

Spilves lidosta

Spilves lidostas terminālis

No Spilves lidostas redzējām tikai veco termināļa ēku. Neoklasicisma stila padomju milzeņi man parasti ir šķituši iespaidīgi. Arī šoreiz liekas, ka par spīti padomju simbolikai šo termināli būtu vēlams neaizlaist galīgā postā. Ja Spilves lidostā, kāds būtu gatavs iegrūst kaudzi naudas un izveidot to par mazu un stabilu punktu, kur nosēsties privātajiem lidaparātiem, tad droši vien varētu savest kārtībā arī stilīgo termināļa ēku. Pēc mūsdienu standartiem lidostas ēkai ir jābūt no skārda un jāizskatās pēc kastītes, tāpēc Spilves terminālis ar lielo, stikloto vestibilu un kolonnām būtu skaista iespēja izcelties uz pārējo mazo lidostu fona.

Bet kamēr nekas tāds nenotiek varbūt ir iespējams šo ēku padarīt par “jauno Andrejsalu”? Vieta nav īpaši izdevīga (salīdzinot ar pašu Andrejsalu šī ir galīgi neizdevīga vieta), bet telpas, gan varētu būt piemērotas dažādu alternatīvās mākslas pasākumu rīkošanai.

, , , , , ,

 • Vairāk bilžu nebūs? :)

 • budzis

  Kā tiek tam cietoksnim klāt? Daudz reižu braukts garām, bet tā arī nav tikts skaidrībā – vai var tur tikt iekšā un kā. Vismaz pie tilta uz žoga manīju plāksnīti Muitas Zona…

 • budzis

  Spilves lidostā esu bijis 2x – 1 kaut kad 80desmitajos, kad sencīti sagaidījām no Arhangeļskas, liekas. 2. bija 90desmito vidīū, kad tur notika Maximus Vodka prezentācijas tusiņš :) Jāsaka, ka no ārpuses izskatās (pareizāk, izskatījās) labāk kā no iekšas, jo vietas tai publiskajā telpā nemaz tik daudz nav. No ārpuses arī viss tur ir visai paplucis…

 • @Artis

  Domāju, ka nē. Gribu samazināt bilžu skaitu.

  @Budzis

  Piebraukt var no divām pusēm. Īstā puse ir Birzes ielas puse. Tur ir arī plāksnīte ar informāciju un uz vārtiem ir darba laiki (http://img.geocaching.com/cache/17628e3a-a3a0-4e41-b549-2feff2dea7d0.jpg)

 • 08

  Iebraukt iekšā ar var ?