R.I.P. radio SWH

Radio ir vecais medijs, kam nāve tiek vēlēta jau sen, bet kā nav pienākusi, tā nav.

Tagad līdz ar jaunākajām ziņām/baumām Toma Grēviņa, Egona Reitera un Arta Volfa aiziešanu no Radio SWH ir skaidrs, ka, vismaz priekš manis, šis radio ir miris.

Kopš mans birojs ir mans dzīvoklis, jeb aptuveni 10 mēnešus, es ikdienā vairs neklausos nevienu radio staciju. Braucot auto skan iPods, mājās skan last.fm, thesixtyone.com, grooveshark.com utt. Radio tiek ieslēgts vien tajos brīžos, kad internetos parādās ziņas, ka tur ir kāds ievērības cienīgs raidījums.

Laikā, kad ikdienā klausījos radio, bija brīži, kas lika to momentā izslēgt, piemēram, Juris Millers, kurš iespējams ir visu laiku kaitinošākā radio ētera personība. Tas tad arī būtu mans pamatojums tam, ka radio stacijas cilvēki izvēlas balstoties uz personībām, nevis mūziku, jo darba laikā daudziem ir pilnīgi vienalga, kas tur fonā skan (jo visur skan puslīdz viens un tas pats); galvenais lai tikai pauzes neaizpilda kaitinošs dīdžejs.

Tāpēc es ceru, ka šis nav nekāds PR gājiens un džeki, kas aizies prom no SWH, patiešām arī aizies prom un uztaisīs, kaut ko iespaidīgu, līdzīgi, kā no diena.lv aizgājušie žurnālisti uztaisīja ir.lv.

, ,

 • Exactly – radio ir tik labs cik labi ir dīdžeji. Un jo vairāk/biežāk ir kaitinošie kadri (Millers, Ella, utml.), jo retāk attiecīgais radio tiek ieslēgts. Ja šie 3 aiziet, tad BeBe komanda radio neizvilks….

 • bush

  Vai Baiba Sipeniece un tas otrs.

 • Es saprotu, ka minētā trijotne Toma Grēviņa, Egona Reitera un Arta Volfa piebiedrosies Žigatam un nāks klajā ar jaunu radio. Katra ziņā Twitterī viss velk uz @lolfm un tur arī būs abilde :)

  Ja LOL FM palaidīsies tad mums nāksies papildināt Interneta radio viedloga sarakstu ar jauniņo.

 • Domāju, ka mūzikas un dj daļas kvalitātes zušana nebūs tas, kas iznīcinās radio kā mediju. Manā izpratnē (nezinātniskajā) radio vispār par mediju kļūst tikai ziņu pauzēs, pārējais ir priekš kaķiem. Tāpat kā, nezināmā dzejnieka Mika Latvja vārdiem runājot, sociālā platforma var būt, bet ne vienmēr ir sociālais medijs :)

 • Nu nezinu gan – radio ir divas daļas: mūzikas radio un runas radio.

  Mūzikas radio ir pilnīgi pie kajas, kas ir DJ. Ideālā DJ vispār nav un ir tikai mūzikas direktora salkta mūzika, ko kvalitatīvs miksinga datoralgoritms saliek kopā tā, lai skaņai būtu plūsma, lai viena dziesma pārāk bieži neatkārtotos, bet populārākas dziesmas būtu biežāk, … Mūzikas radio tiešais konkurents ir iPod pleyeri. Radio pluss ir plašais mūzikas klāsts, mīnusi ir reklāma un katram konkrētajam cilvēkam patīkamās vai nepatīkamā mūzika.

  Talk radio gan ir lieta, kur radio vēl joprojām var saglabāt savu vietu, jo tur svarīgākais ir personība, kontakts ar klausītajiem un aktualitāte. Piemērs ir Be Be Brokastis. Talk radio gan ir daudz dārgāks radīšanā. Ar šo konkurē tikai podkāsti, tacu ne visi cilvēki ir pietiekoši tehniski sagatavoti, lai podkāstus dabūt un ielādēt katru rītu, lai klausītos.

  Radio var izdzīvot, bet tikai ja radio pieskaņojas jaunai realitātei: mūziku cilveki var dabūt visur, runas cilvekus un personālijas – nē.

  Ir viens tāds ļoti svarīgs radio cilveks: Howard Stern. Latviešu radio stacijām un it īpaši to vadībai vajadzētu ar lupu pētīt šī cilvēka vēsturi un izteikumus un katru rītu klausīties viņa raidījumu. ja ne kopēt 100% (viņš tomēr ir ļoti … seksuāls), tad daudz ko no viņa idejām var viegli pārņemt un patiešām piesaistīt daudz klausītajus radio.

  DJ gan gribētu patiekt vienu – saciet mācīties citu profesiju. Jo tālak ies, jo vairāk DJ kļūs par hobbiju ar ko nebūs iespējams dzīvei nopelnīt.

 • deox

  Radio vispār ir sūds. It īpaši smaga sērga ir SWH Rock, NABAS super DJ, kas nazālā balsī kaut ko boksterē savos autorraidījumos un Skonto Radio vispār ir kronis visam.

 • Aigars diezgan labi saliek visu pa plauktiņiem. Kombinējot to ar Mika teikto, var secināt vienu – Latvijā jau patiesībā teju visi kanāli pārstāv r.s. “mūzikas radio” bloku. “Runas radio” un spēcīgu radiožurnālistu ir tiešām maz – bet tā ir visas žurnalistikas nozares vaina valstī. Ārkārtīgi maz (ar patīkamiem izņēmumiem, jāpiebilst) ir tādu žurnālistu Latvijā, kas tiešām attaisno šo vārdu – nenolaižoties līdz dzeltenajam līmenim.

 • Pingback: uberVU - social comments()

 • Tiem, kam Mac – iesaku iečekot Radium, online radio softiņš, ļoti labs lai klausītos dažādu valstu radiostacijas un to online versijas vai online radio utml: http://ow.ly/1BFET

 • weirdnotes

  O bā. Šitādus murgus uzrakstīt. TV mirs, radio mirs :P Radio nemirst. Tas ka populārāks paliks neta radio, kur tu abonē mūziku. Tas gan nav jaunums, man oma dzīvoklī gadus 20 abonē LV1 radio apraidi pa 1-2 ls mēnesī. Savukārt daži neta radio ir tādi paši – lasīt reklāmām. Tur ar pāriet, lai no apraides apmaksas izvairīties. Tad pajautājam cik liela iespēja uztvert autobraucējiem to šādā veidā. To jāvar 99,9% automašīnu. Vienkārši ieslēdzot un ar divām pogām. Radio dj nemirs, jo ir pļāpas pa tēmu, ne par daudz vai kāds normāla intervija – cilvēki klausās. Savukārt ladēt podkāstus pasākums priekš slimajiem ābolistiem. (Labi mp3 atskaņotāju tirgus vispār atsevišķš stāsts. Tur tik daudz neparocīgu lietu ar mārketinga pasākumiem ir liktas gribēt patērētājam, ak jā neaizmirsti ik pēc gada pirkt jaunu aparātu) Savukārt BBC vecu pārraidi novilktu vai CD tracina šaj vārdā saukt. Radio nemirs tam vienmēr būs sava niša un tas ir spēcīgi segmentēts. Vienalga vai nāk caur tīklu, vai satelītu vai tu to uztver vienkārši ar spoli un skaļruni.

  P.S. Piekrītu Aigaram. Turklāt skatīties uz radio nāvi tikai lv skatpunktā :D Miks varēja saviem vecākiem pajautāt un vispār parastiem ikdienas cilvēkiem vai viņi klausās radio. Savukārt apstākli cilvēk IR SLINKS, vispār neviens neapskatīja.

 • 2 weirdotes – tieši tā :) radio u.c. tradicionālie mediji tiešām mirs, bet tikai priekš mums, “modernajiem virtuālās vides frīkiem”, kas esam tomēr mazākumā pret vispārējo konsumatoru lērumu :D Masa paliek masa :)

 • marss

  radio mirs ? Aga shas ;) kaut vai Rīgā raida ~ 30 radzinji btw swh jau neklausos gadu ;) labs no rītiem lr1

 • Hei, cilvēki! Tie, kas uzmanīgi lasīja noteikti pamanīja, ka nekur es nerakstīju, ka radio mirs. Es rakstīju, ka man personīgi ir miris radio SWH, tas arī viss.

 • Unce

  Nu man radio nav vispār mūzikas klausīšanai. Klausos Latvijas Radio 1, tur ir labi raidījumi. Man patīk, kaut gan mans gadu skaits nav pat tuvu trešajam gadu desmitam un šķiet, ka LR1 asociējas visiem ar pensionāriem.

 • Es jau arī nevainoju tevi, ka tu tā apgalvo :D Tikai komentēju šo – “Radio ir vecais medijs, kam nāve tiek vēlēta jau sen, bet kā nav pienākusi, tā nav” – neuztver visus komentārus ar birku PRET, padomā, ka ir arī papildinošie. Paranoja? :)

 • @Džerijs Šterns

  Viss ir štokos, lielākā daļa komentāru bija pat ļoti vērtīgi.

 • F

  Milleram toč vajadzētu iedzert indi, nez vai ir kāds cilvēks, kuram viņš simpatizē.

 • ThA-B

  Man domāt, ka par to RadioSWH kāds tas bija ’90 pēc pārdesmit gadiem filmu varēs taisīt – tā atmosfēra šaipus kastes, raidījumi un dīdžeji, kuru balsis (Horens, Švāns, Volfa, Klāss, Mielavs, Loks) izdzirdot joprojam pārņem nostaļģija pēc laika, kad ar drebošu pirkstu mēģināju trāpīt dziesmas sākumā REC pogu uz mana modernā dzeltenā plastmasā tērptā divkasešu brīnuma. Pēc tam kautkā viss gāja uz leju ar dažiem pozitīviem pacēlumiem (Grēviņa platie vakari).
  Protams, laiks iet uz priekšu, bet pēc Žigata pazušanas, Grēviņa temporārās aizrotēšanas no vakaros-mājāsbraucamā-laika un jauno SWH DJ nosaukšanas mani pārņēma tā pati sajūta – priekš manis arī šis radio ir miris. Tas vairs nav tas.

 • mikausis

  šāds nepamatots satraukums bija jau 80-tajos gados. “Video Killed the Radio Star” tikai pašlaik tas bieds būtu internets. dēļ tā vien, ka daudzi jauno tehnoloģiju cienītāji izmanto interneta radio, podkāstus utt., radio nekur nepaliks. radio skan laukos, mašīnās un veikalos, tāpēc šie (nosacīti) daži cilvēki ir kā spļāviens jūrā.
  swh klausos no pirmās dienas (darbadienās sanāk vidēji 9h), tāpēc nedaudz skumji, ka Šipkēvics nolaidis visu pa grunti.
  visas cerības lieku uz Žigata jauno radio, savādāk Latvijā vispār vairs nav ko klausīties.

 • pumpurum

  egons reiters gan vareeja palikt. dzied liidz visaam dziesmaam :D zajebala jau :D

 • Principā žēl, ka tā. SWH līdz šim ir bijusi radio stacija, kuru esmu klausījies visbiežāk, un tieši ētera cilvēku dēļ.
  Redzēsim, kā būs tālāk.

 • Ha ha

  ..un laiks, ka vienmer pierada pretejo :D
  dežavūūū :D

  • Ko tad laiks ir pierādījis? SWH tiešām vairs neklausos un nav dzirdēts, ka kāds cits to darītu :)