īsts vai pasūtījuma raksts?

Kristaps norādīja uz tvnet.lv, kur parādījies “lasītājas” raksts, kurā Meitene dalās pieredzē lietojot nelegālo degvielu. Pirmajā brīdī šķiet, ka viss ir ok, bet pēc pārlasīšanas rodas stipras šaubas, vai tas tiešām ir īsts raksts, vai drīzāk Latvijas degvielas tirgotāju melnais PR.

Laikā, kad degvielas cenas ir uzkāpušas neredzētos augstumos, cilvēki meklē veidus kā ietaupīt pērkot nelegālo degvielu. Tas noteikti nevar patikt lielajiem degvielas tirgotājiem.

Ko darīt ar tiem cilvēkiem, kas izvēlas iegādāties nelegālo degvielu? Baidīsim. Stāstīsim šausmu stāstus. Bailes ir spēcīgas emocijas un labs rīks, lai manipulētu ar sabiedrību.

Kādas ir jūsu domas? Raksts ir degvielas tirgotāju nolīgta PR pasaka vai patiesa cilvēka pieredze?

P.S.

Es zinu, ka nelegāla degviela var sagandēt dzinēju, par to šaubu nav.

Saites:

, , , ,

 • Pēteris Krišjānis

  Katrā ziņā rakstu pārlasot, tas nu šausmīgi atgādina sacerējumu, nevis reāli piedzīvotu sāpi. Var jau būt, ka cilvēks vienkārši izmanto ļoti primitīvus izteiksmes līdzekļus un ka pasūtijuma raksts būtu daudz detalizētāks, bet var gadīties, ka ir otrādi…

 • rpg

  izlasīju, izskatās pēc reklāmas

 • kzh

  raksts izskatās pēc ne pārāk augsta fantāzijas lidojuma. ja kas – man vakar arī mašīna atteicās lekt, un tieši pēc benzīna iepildīšanas (NESTEē). pie vainas gan nebija degvielas kvalitāte, bet čupā sagājis starteris

 • Stāsts varētu būt patiess, tikai nedaudz papušķots. Savā laikā lēju kreiso dīzeli un priecājos, kamēr auto arī sāka raustīties… Ielēju bākā dārgu degvielas sistēmas tīrītāju, nedaudz benzīna un lieta darīta. Taču mācība ir – nekad vairs no mucām degvielu neleju. Jaunajām mašīnām ar tiešo iesmidzināšanu tas var dārgi izmaksāt, ja jāmaina vai jāremontē augstspiediena sprauslas.

 • nu, ļoti jau neticās. Un vēl meitene :)

 • ja viņa ilgu laiku ņēma nelegālo un tikai pēkšņi, kas noticis – neizklausās ticami + cik esmu lasījis forumos neviens nav īpaši sūdzējies par kvalitāti…

 • Man kā cilvēkam ar zināmu pieredzi psiholoģijas lauciņā ir pārliecība, ka emocijas tai rakstā ir viltotas, attiecīgi arī viss raksts ir “falšais zaķis”, turklāt stipri nemākulīgi rakstīts.

  • Tas laikam nozīmē tikai to, ka nākotnē šie raksti būs krietni pieslīpēti un grūti atšķirami no īstiem rakstiem.

 • hvz par to pasūtījuma rakstu, bet reku labs koments tur viens:

  “Arī no tankiem var jāuzmanās , ja redzi ka tikko ir atvesta degviela labāk nelej , jo visi sūdi kas ir nosēdušies mucas apakšā tiek pacelti uz augšu reizē ar kondensātu itkā jau ir filtri arī pašiem sūkņiem , bet tie neatdalīs ūdens piles , kādreiz pad. laikos ja bij tannkam atvesta degviela vismaz stundu netika tirgots, kā ir tagad paši ziniet .”

 • Ja tas ir PR, tad tas ir neloģisks, jo vairākums (Latvijas iedzīvotāju) neko nezin par nelegālo degvielu vai nezin kur to var iegādāties. Bet tādi raksti protams informē iedzīvotājus, un tātad rosina vairāk interesēties par šo degvielu. Un ļoti iespējams, ka arī daudzi gribēs ietaupīt un sāks meklēt šo alternatīvu.

  Nevar arī saprast, kur to degvielu iegādājās autore. Kontrabandas galvaspilsētā cilvēki braukā vairāk par 10 gadiem ar nelegālo degvielu un tādas sūdzības nebiju dzirdējis :)

 • es

  Ir lietots nelegālais benzīns, nekādu problēmu nav bijis, bet kaimiņš lietoju nelegālo dīzeli, nu var teikt ka diezgan sāpīgi pēc tam bija, bija jāmaina degvielas sūknis utt… Tā kā daļa patiesības rakstam ir.

 • extropy

  Njā, pārāk maz (nemaz) reālu notikuma detaļu. Parasti šādos gadījumus visu sīki un smalki pa 3 lapām izstāsta.

 • No tā vien, ka degviela ir _nelegāla_ (tb, nav akcizēta pēvē-enota Latvijā), neko sačakarēt nevar. Kā te raksta – jā, jaunajos nevajadzētu liet visu pēc kārtas, nav MAZa dzinējs, kas apēda visu, ko bākā ielēja. Bet kontrabass, un nelegālā vispār, var būt labāka par tankos nopēkamo. Jau ar to vien, ka nav dažādu obligāto un ne tik obligāto piedevu. No kuģiem, piemēram. Vilcieniem. Varbūt vēl kaut kur.

 • Zavals

  Normāls kontrabass neko nesačakarēs. Bet ja gadās dabūt nezināmas izcelsmes žļurgu, tad gan tas dārgi var beigties.
  No otras puses – kontrabasa tirgoņi arī nav muļķi. Apzināti mēslu netirgos. Galu galā viņiem ir savs klientu loks un ja piečakarēs ar kvalitāti… nu visādi var gadīties, visādas nelaimes tak notiekas. :)
  Bet, ir gan dzirdēts par šmucēm nelegālajā dīzelī. Reti, bet gadās.