šīs vasaras mūzikas festivāli

Pirms vasara vēl nav galā gribēju apkopot saites uz lielākajiem un vērtīgākajiem Latvijas mūzikas festivāliem. Man ir pārliecība, ka šajā vasarā noteikti jādodas uz vismaz vienu brīvdabas mūzikas festivālu, citādi tā nebūs kārtīga vasara. Labu sarakstu ar visa veida mūzikas festivāliem piedāvā last.fm/festivals, kuri pie reizes ir pacentušies un piedāvā saderību (procentos) starp katra lietotāja mūzikas bibliotēku un festivālos atskaņoto mūziku.

Šovasar, kā jau katru gadu, došos uz Positivus festivālu. Šo, Salacgrīvā notiekošo, festivālu līdz šim neesam palaiduši garām ne reizi (ja neskaita pašu pirmo gadu). Positivus apmeklēšana ir tradīcija, kuru nedomājam lauzt pārskatāmā nākotnē. Vienu mirkli bija doma aizskriet līdz Lietuvai uz Be2gether, kur notika Empire of The Sun koncerts, bet šo pasākumu jau esam veiksmīgi palaiduši garām.

Twitter lietotāji vakar noteikti pamanīja, ka uz pieciem lielajiem festivāliem trešdien ir iespēja saņemt bezmaksas biļetes (500 gab.) Tele2 biļešu akcijā. Ja nekļūdos, tad nav pat jābūt Tele2 klientam, lai tiktu pie bezmaksas biļetes.

Tātad, ko man piedāvā last.fm? (Procentos norādīta manis klausītās mūzikas saderība ar festivāla grupu sarakstu.)

Positivus 46%

16.-17. jūlijs. Kā jau minēju, Positivus ir nelaužama tradīcija, šī festivāla atmosfēra ir neatņemama manas un manu draugu vasaras sastāvdaļa. Grupu saraksts šajā gadījumā pat nav tik svarīgs, jo pilnībā paļaujos uz festivāla organizētāju gaumi. Un kā var redzēt pēc last.fm piešķirtajiem 46% šis festivāls man tiek piedāvāts, kā pats pirmais. positivusfestival.com, Positivus @ facebook.com

Fonofest 29%

9.-10. jūlijs. Uz nevienu Fonofestu šķiet, ka neesmu bijis, taču grupu (galvenokārt pašmāju) saraksts šogad ir ļoti pārliecinošs. fonofest.com, Fonofest @ facebook.com

Labadaba 23%

6.-8. augusts. Obligāti jāapmeklē! Pats esmu bijis tikai uz vienu labodabu un atmiņas ir pašas labākās. Vienreizēja atmosfēra un unikāls grupu saraksts. labadaba.lv

Saldus Saule 18%

10. jūlijs. Par maz sakarīgu grupu, lai šis festivāls mani pievilktu. Uz citas nots, kāds ir pelnījis ar mietu, jo viņu lapa mani gandrīz padarīja kurlu – uz lielajām ausīm man pilnā skaļumā sāka bļaut virsū reklāmas tekstu. Uzmanieties arī jūs. saldussaule.com, Saldus Saule @ facebook.com

Baltic Beach Party 6%

22.-24. jūlijs. Ko lai saka par festivālu, kur mani saista tikai viena muzikālā apvienība un tie paši ir Reigani? beachparty.lv, Beach Party @ facebook.com

Rīgas Ritmi 0%

Pēc Last.fm domām man ar Rīgas Ritmiem galīgi nav pa ceļam (viens no iemesliem varētu būt tas, ka nav ievadīts pilns izpildītāju saraksts), bet cik man ir bijusi iespēja paklausīties citu gadu mūziķu darbus, tad zinu, ka tur skanēs manai gaumei atbilstoša mūzika. festivāls @ facebook.com

Uz kādiem festivāliem jūs plānojat doties? Varbūt šeit trūkst, kas vērā ņemams?

, , , , , , , , , ,

 • Eu, un kur tad ir šīs vasaras galvenais Latvijas open air fests Zvērā? Tas ir tas, ko es visvairāk gribu apmeklēt ņemot vērā, ka šovasar ir ieziemojušies vai miruši daži citi labi festivāli (piemēram, Sarkasms un Zaļumballe).

  P.S. Pagājušajā gadā biju uz gandrīz visiem Latvijā notiekošajiem open air festiem un no tiem Fonofests man patika vismazāk. Kaut kāda nepareiza tur gaisotne bija, pielaizīts viss un par daudz mazuļu, kam nav īsti vietas tādos pasākumos.

  • Zvērā man uzrādīja 27% saderību, bet tas palika ārpus saraksta, jo tur ne reizi neesmu bijis un ir maza nojausma par festivāla atmosfēru. Starp izpildītājiem arī atpazinu tikai kādus 3-4, bet ne tik krutus, lai viņu dēļ brauktu uz Saldu.

 • Jā, un tagad parēķinam cik Latvijas vasarā kopā ir wīkendu – kādi desmit, un ja puse no tiem jāpavada masovņikos, heh, es labāk izvēlos doties ar telti brīvā dabā pārgājienā :)

  Uz Positivus došos pirmo reizi, cerams baķkam patiks.

  • Brīvā dabā var doties ne tikai vasarā. Šogad jau vismaz piecas dienas esmu pavadījis pa upēm laivojot – tā, kā festivālos pavadītais laiks pat īsti līdzi netiek. :)

 • Par tēmu, pārdodu divas positivus biļetes: http://blog.sapnis.com/2010/06/17/pardodu-divas-positivus-biletes/

  Pieteikties privāti. Piedod, Mik :)

 • No “festivāliem” man laikam vistuvākais Latvijā ir Dabas Koncertzāle :)

 • Tādi 2 ir Lietuvā:
  http://www.tundrafestival.lt/
  http://www.sattaoutside.lt/
  Bet vispār esmu par to, lai atrastu un apmeklētu nelielus un oriģināli interesantus (piekrītu par Dabas Koncertzāli), jo tie “masoviki” agri vai vēlu apnīk dēļ daudz kā.

 • Ģirts

  vēl jau ir (bija) tāds Moonlight Party, kas notika Saulkrastos… bet tas laikam arī ir beidzis pastāvēt…

  • Anonymous

   bet vins buus vai nee ? es tiesi gribeeju sogad ariii braukt .

 • reinis

  Nu par dabas koncertzāli kā reizi jāsaka, ka šogad jau sāk kļūt par masoviku, kas bishku baida.

 • Anonymous

  un kur ir Mīlas Vasara?

 • Edgars

  Jā, Zvērā ir nepelnīti aizmirsts. Bet nedomāju, ka par to būtu atseviški jāraksta. Zvērs dzīvo bez reklāmas un koorperatīviem sponsorismiem. Pilnīgs chill pie dabas un saules ar futbolu, volli, peldēšanos, chill-out telti, divām dzīvajām skatuvēm, lētu alu, bmx dirt paraugdemonstrejumiem utt. Vasaras fests Nr1. Pozitīvisma ziņā tāds pats ka Pozitivus, tikai nekomerciāls un pašu rokām veidots.

 • zvērā ir labs, bet tam jau esmu par vecu.

 • kunsts
  • o, dubultdibens.lv izskatās pēc kaut kā stipri interesanta

 • Tolix

  Trūkst gan!
  Senās mūzikas festivāls!
  http://www.smf.lv

 • mīlas vasara

  Šo weekend festivāls mīlas vasara kas manu prāt ar ir ļoti patīkams.
  http://www.myspace.com/milasvasara

 • Ze festival list 2011

 • Ze festival list 2011
 • Te arī nav nekas par mūzikas un mākslas festivālu INFINITUS 2011, kas gan nav milzīgs, bet toties tur ir superīga gaisotne un it īpaši man patika tas, ka tur nav milzīgu rindu pie kasēm. Forša tusiņu vieta ar draugiem, radiem vai kolēģiem! I like it! :)

  Un biļetes arī ir salīdzinoši lētas tikai 6,-Ls http://www.bezrindas.lv

  vairāk par to kas būs un ir bijis http://www.infinitus.lv

  Tiekamies festā!

 • Fans

  Hejā visiem labu festivālu mīļiem, šogad ir pavisam nesan atklājies viens festivāls Koknesē, Mūzikas un mākslas festivāls INFINITUS, pavisam jauns un svaigs – es pagājušajā gadā biju un šogad noteikti braukšu.
  Ja ir interese – http://www.infinitus.lv