Par zivīm

Iedomājamies situāciju: cilvēku grupa ir nonākusi tuksneša vidū uz vairākām nedēļām, ēdiena nav un izmisums jau diezgan tuvu.

Kāds no grupas nejauši atrod burvju lampu un džins, kas tikko izlidojis no lampas, visai grupai piedāvā ēdiena krājumus turpmākajiem 4 gadiem ar nosacījumu, ka jāizvēlas tieši viens ēdienu komplekts (pirmais + otrais) no džina piedāvātā saraksta.

Kopumā ir kādi 13 ēdieni. Kamēr pārējā grupa jau apspriež kuru ēdienu ir jāpasūta džinam, ir pāris cilvēki, kuriem ir lielas grūtības izvēlēties vienu ēdienu par kuru nobalsot. Izrādās viņiem ir nāvējoša alerģija no zivīm, bet sarakstā visos ēdienos ir klāt mazliet no kādas jūras veltes.

Arī pārējie grupas dalībnieki nav līdz galam apmierināti ar briestošo situācijas atrisinājumu, jo praktiski nevienam no grupas nepatīk zivju ēdieni. Tiek meklēts ēdiens, kurā ir vismazāk zivju, bet to grūti noteikt, lasot ēdienkarti un neredzot pašas porcijas.

Vēl ir cilvēku grupa kuri ir veģetārieši, bet tas jau ir pavisam cits stāsts.

Tālāk sākas interesantākā daļa. Alerģiskajiem tiek doti dažādi padomi un skubinājumi no pārējo grupas locekļu puses.

Vispirms no pārējā grupa aizliedz alerģiskajiem cilvēkiem atteikties no balsošanas, jo tad, lūk, nedrīkstēs čīkstēt, ka turpmākos 4 gadus ēdiens būs nāvējoši alerģisks. Tie, kas atsakās no savas balss tiek saukti par idiotiem. Tie paši būs vainīgi, ka nepiedalīsies ēdiena izvēlē. Balsošanā ir jāpiedalās obligāti. Jā, mums arī zivis negaršo, bet mēs, lūk protam atrast variantus, kuros zivju ir diezgan maz.

Otrs aizliegums ir vēl dīvaināks. Izrādās, ka ir aizliegts džinam dot lapiņu uz kuras rakstīts: “es atsakos izvēlēties ēdienu, jo visi ēdieni man ir vienlīdz nāvējoši.” Pats džins, protams, šādu aizliegumu nekur nav minējis un nekomentē, kādas sekas ir balsij, kurā netiek izvēlēts neviens ēdiens.

Bet vai jums nešķiet, ka sestdiena stipri ož pēc zivīm?

, , , , , ,

 • Vecis

  Garāmejot pieminot, tu izlaidi svarigu momentu, kurš tieši ir iztirzāšanas vērts. Tieši vegetārieši. Pati liekulīgāka un skaļāka daļa. Īstenībā neba alerģiskie bļaus, to darīs tie kas “vispār nekad, nekādos apstākļos” neēdīs neko no dzīvniekiem. Alerģiskie ir tikai parasti cilvēki, kam vairāk dotajā gadījumā rūpēs sabiedrības intreses. Viņiem neviens nav spiedis neēst zivis. Tā ir viņu izvēle vai nepieciešamība. Necilvēciskā mēlē bļaus tie kas nopirkti, stila, naudas vai vienkārši debīlisma dēļ.

 • Lai gan pēc definīcijas veģetāriešiem nebūtu jāēd zivis, realitātē kāda puse ēd zivis, tos neskaiti. Pieskaiti maniakus vegānus drīzāk

 • kic

  Es šo to pievietu un labotu:
  1. Ir arī vietējie iedzīvotāji uz salas kuriem būs jāēd tas ko dos un viņiem pat nejautās, tur gan viņi protams paši vainīgi pa lielam bet enīvei, lai aina būtu pilnāka :)
  2. Nav jau viņi ar nemaz tik atrauti no civilizācijas, ik pa laikam dzirdams ta no vienas ta otras puses kādi kliedzieni, mudinaajumi utt.
  3. Apvienojot divas pēdējās rindkopas, tā vai citādāk nav radīts mehānisms kā paprasīt/pieprasīt (džins taču teica: “tu mans saimnieks, vēlies ko gribu! ” ) lai tiktu mainīta ēdienkarte.
  4. Lielākoties ēdieni ar viltīgiem nosaukumiem un aprakstiem cenšas slēpt savu saistību ar zivīm, pat varētu teikt pūdētām zivīm :)

  • Pareizā doma uzķerta. Tieši tas virziens arī bija jāiekļauj tekstā, taču man zivju būšana jau apnika, jo to var spēlēt tālāk bezgalīgi.

   Īsumā: mēs esam savas izvēles ķīlnieki.

 • Pofig

  Bet stāsts jau nemaz nav par zivīm..! Tiešām neiebraucāt…?

 • Pofig

  Balsij, kurā netiek izvēlēts neviens ēdiens ir liela nozīme – tā palielina kopējo balsu masu un kā zināms ēdiens tiek izvēlēts, ja tas sasniedz 5% apjomu no visām balsīm. Līdz ar to “tukšā” balss stimulē kāda pretīga ēdiena NEnokļūšanu uz pusdienu galda. Nu tā kautkā.

 • gudirs

  sestdienai nav nekāda sakara ar zivīm. “es atsakos izvēlēties ēdienu, jo visi ēdieni man ir vienlīdz nāvējoši.” – bezatbildīgs bullšits attiecībā uz sestdienu.

 • zais

  Ieteiktu šo izlasīt pēc iespējas vairāk cilvēkiem. Paldies.

 • j

  visai dīvains pastāsts, ņemot vērā, ka, neko neizvēloties, jamajiem draud bada nāve :D

 • Janis

  Cik smuki viss apgriezts kājām gaisā.
  Cilvēki, kuri nomirs no nāvējošas alerģijas, ja balsos.

  Neviens nav iedomājies par to, ka var nomirt vienkārši badā, ja nebalsos.

 • Janis

  Īstā izvēle ir:
  A) Garantēta bada nāve
  vai
  B) Izvēlēties variantu ar šķietami vismazāk zivīm un cerēt, ka izdzīvosi to apēdot

 • kzh

  Pēdējais punkts par lapiņu ir garām – Saeimas vēlēšanu gadījumā ir diezgan skaidri definēts, kas notiek ar šādām lapiņām. Un variants, ka Džins teiks – ok, jūs mani pierunājāt, varēsiet turpmāk katrs ēst katru dienu, ko sirds kāros, ir šajā gadījumā nereāls.

 • Ainārs

  Lieta gan tāda, ka šī izvēle ir tikai pirmais solis – pēc ēdiena izvēlēšanās nākamo četru gadu garumā vēl ir iespējams ietekmēt porciju saturu:
  sūtot džinam vēstules; ejot uz viņa darba vietu un tur izsakot nepamierinātību ar to kā džins gatavo ēdienu; sūdzoties salas šerifam Kalnam Meijeram vai virsaitim Vilnim Knābim.

  Pie tam pašiem salas iemītniekiem galu galā ir iespēja censties kļūt par pavāriem un izņemt zivis no ēdienkartes ārā. Tie ir ļoti svarīgī aspekti, kurus ir bīstami ignorēt, rakstot šādu pastāstu.

 • Perfekti.

 • Kāpēc tik bikli….salīdzinojumos… Pēc manis šo’ meņu’ sastāda sapuvuši nederīgi, un apriebušies jūras tārpi, kas lokas un asimilējas pēc aizjūras straumju plūduma un gribas.