video

Kopš es tiku pie iMovie es sapratu, ka video apstrāde var būt arī vienkārša un nesāpīga. Izrādās, ka ir pieejams ne tikai kaitinošais MS Movie Maker, bet arī kaut kas lietotājam draudzīgāks un saprotamāks. Esmu sācis pārcilāt ar telefonu safilmētos video klipus un ir radusies iedvesma nākotnē piestrādāt pie īsu, pāris minūšu garu, filmiņu veidošanas.

Ar foto viss ir vienkārši, korejiešu telefonos ir vairāk megapikseļu nekā puslīdz jaunā spoguļkamerā, katrs, kas vēlas, var automātiskajā režīmā iegūt pietiekami labas bildes. Te nav runa par augsto mākslu, bet gan par vienkāršām, kvalitatīvām fotogrāfijām, kurās iemūžināti ikdienas notikumi, svētki un citi nozīmīgi pasākumi.

Video līdz šim brīdim nebija spējis piesaistīt manu uzmanību. Pat ja es kaut ko būtu safilmējis, tas visdrīzāk izskatītos pēc miglainas pikseļu putras, kuru pēc tam būtu stundām jāburza neērtā video apstrādes programmā. Liela ņemšanās un maza jēga.

Domājot par savu foto/video krātuvi es spriežu, ka lai video spētu raisīt pozitīvas emocijas tam būtu jābūt kaut cik asam un vismaz 720p (kas ir 720p?) kvalitātē, citādi tas īsti nekam neder. Un neder tāpēc, ka ir grūti piespiest prātam saprast, kāpēc saulainās brīvdienas ārzemēs video formātā pēkšņi izskatās tik pelēki un draņķīgi.

Līdz šim, lai sasniegtu 720p un 1080p bija nepieciešams kāds nopietns profesionāļiem paredzēts rīks, kas ir sarežģīts lietošanā un piedevām pašam ir jātiek galā ar iegūto materiālu. Tagad, kad spoguļkameras ir sākušas filmēt un arī telefonos 720p vairs nav retums, ir īstais laiks vākt īsus video formāta mirkļus. (Šeit ir Toma video, kas filmēts ar iPhone 4, vēlams skatīties 720p režīmā.)

Lai no safilmētajiem video būtu jēga ir jāizvirza pāris prasības, kuras jāņem vērā filmēšanas brīdī. Jānosprauž likumi līdzīgi, kā to darīja Lars ar savām dogmām. (Kuras viņš, protams, pēc tam sāka pārkāpt vienu pēc otras)

Uzreiz es varu nosaukt vismaz vienu likumu:

Ir jāsaprot, optimālais video klipa garums. Jāņem vērā, ka pie filmēšanas tiek pielaists amatieris (es), kas nozīmē, ka, lai arī kurš skatītos gala rezultātu būs grūti noturēt šī cilvēka uzmanību, jo viņam netiek piedāvāts ne spožs kameras darbs, ne specefekti nedz arī izcils scenārijs. Ja ņem vērā, ka galarezultāts agri vai vēlu nonāks līdz internetam un youtube.com, tad laika ierobežojums jau ir dots (šobrīd 15 minūtes). Es turklāt domāju, ka daudz reālāks laika ierobežojums ir 3-5 minūtes, kuras tāpat būs sarežģīti aizpildīt ar saturu. Par optimālu filmiņas garumu es sauktu 3 minūtes.

Laiks rādīs, kas no šī visa sanāks. Pagaidām turpināšu lēnā garā fiksēt interesantākos notikumus. Mans youtube.com video kanāls.

, , ,

 • PiTiVi, kas nāk komplektā ar Ubuntu, ir nedaudz spēcīgāks par iMovie vai Windows Movie Maker, arī interfeiss neizskatās nekāds sarežģītais, salīdzinot ar iMovie.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_video_editing_software

 • MS Movie Maker jau izmantotie tikai tādi, kad ar datoru uz jūs. Pārējie strādā ar Sony Vegas, kas lietotājam ir draudzīgs un ērts.

  • Ja nepieciešams nogriezt galus un uzlikt audio pa virsu un citas vienkāršas lietas, tad jau īsti nav neviens triviāls softs, kas to ļautu darīt. Varbūt es slikti meklēju, bet man neizdevās atrast neko tādu, kas būtu simple un ērts lietošanā.

   Agrāk, kad meklēju softus priekš PC man vienmēr bija problēmas ar to, ka tie ir dārgi, kas nozīmēja, ka tie ir jāmeklē pirātu līcī un kad beidzot tiku līdz pašam softam, tad paiet laiks, kamēr vispār var saprast, kas notiek un kāpēc. Ja programma atveras un pirms video editēšanas prasa 7 tehniskus jautājumus, tad to grūti nosaukt par amatierim draudzīgu softu.

   Sony Vegas neesmu mēģinājis, tāpēc pieļauju, ka tas tiešām būtu atrisinājis manas vajadzības. Tikai atkal jautājums par izmaksām. Cik tāds Sony Vegas izmaksā?

 • Atļauj man… arī šo to pielikt tēmai, video visu laiku ņēmu ar Canon HV-20, kam ir pilns FULL HD. saprotama lieta bilde ir superīga, bet ikdienā staigajot man ir līdzi nesen pirktais Panasonic TZ7 kam ir 12x optiskais zoom un arī HD video (720p) ar stereo ieraksta skaņu.
  Apstrādāju visus video ar Pinnacle programmatūru un pirmo nopirku (pirmais softs ko pirku) kādus 6. gadus atpakaļ Pinnacle-8, klāt vēl gāja miksēšanas pults…Tagad jau strādāju ar Pinnacle 14 (pilna HD apstrāde ) Gribēju vienkarši parādīt tautai kādu video var uzņemt ar fotoaparatu (720p)kvalitātē.
  http://kllproject.lv/foto-un-video/palangas-parks-video/

 • Lai arī pikseļi tam iPhone video atbilst HD 720p versijai, par attēla kvalitāti varētu sūdzēties daudz un dikti. Sākot jau ar to, ka attēls raustās kā želejas klucis (piemirsās kā to efektu sauc) :D Nop, mani vēl kādu laiku nepārliecinās video, kas filmēti ar mobilo telefonu.

  • Cik es skatījos to pašu Toma video, kas ielinkots rakstā, tad man nebija nekādu lielo pretenziju. Tas pats želejas efekts ir arī spoguļkamerās novērojams, kamēr nav tehnoloģijas attīstījušās tas ir jāņem vērā un nav jāšūpo kamera tad arī nebūs želeja. Tātad pagaidām šo trūkumu var atrisināt neraustot rokas.

 • Sony Vegas ir ērts un viegli saprotams ar daudz dažādām iespējām.

 • Reti,kad apstrādāju video kas nav sanākuši tos vienkarši izdzēšu ārā
  jo nedomāju kad būtu panākt iespēja ka tie video izskatītos pieņemami.