Mēness un zvaigznes aiz loga

Ok, šis šajā mēnesī būs pēdējais ieraksts par Mēnesi. Ideja ir tāda, ka turpmāk centīšos bildes publicēt jaunā veidā, kas dos iespēju aplūkot attēlu bez apstrādes.

Iedvesma šim solim nāk no Chris Glass foto albuma. Man ļoti patīk viņa piegājiens un domāju, ka ar laiku spēšu tikt pie interesantiem kadriem tik pat regulāri.

Ceru, ka jaunā tradīcija būs interesanta un noderīga arī kādam citam. Vēl ceru, ka pašam neapniks nodarboties ar blakus versiju saglabāšanu (tas neaizņem lieku laiku, jo bildi saglabā skripts, bet papildus bildes aizņem papildus vietu uz servera).

Pēdējās dienās nekas prātīgāks nav tapis, tāpēc dalos jaunos nakts kadros. Ceru, ka šajā naktī izdosies uztaisīt ar bulb režīmu vismaz 15 minūšu ilgus kadrus. Tālāk jau nākamais solis būtu time-lapse ar kustīgām zvaigznēm.

Tātad. Ja peles kursors būs virs attēla, tad tiks automātiski parādīts kadrs pa taisno no fotoaparāta, bez apstrādes.

, , , ,

  • pirmajā bildē pie staba lien ārā “Ursa Major”, jeb Lielie greizie rati, jeb tas kauss un kā tur vēl citi nesauca :)

    • Jap, Latvijā, laikam tos visbiežāk sauc par Lielajiem greizajiem ratiem. Izskatās, ka varēšu visu iestellēt tā, lai kadrā ir polārzvaigzne, tad būs interesantāks efekts pie ilgas ekspozīcijas. Šonakt esmu pieķēries nopietnākiem un garākiem kadriem, kuros var redzēt pilsētas centra pusi. Tad jau manīs, kas sanāks.

  • mikausis

    otrā bilde labāk izskatās bez apstrādes. feins oranžums

    • Oranžums ir parādība, no kuras grūti izvairīties bildējot Rīgas debesis, kuras ir piesārņotas ar gaismu pēc pilnas programmas :)