Ciparu nieze par interneta lietotājiem Latvijā

Infografiku blogā Ciparu nieze ir publicēta interesanta apļu diagramma ar sadalījumu, kurā parādīti visi Latvijas interneta lietotāji un viņu attiecības ar 3 lielākajām Latvijas interneta lapām.

Jaunākajā ierakstā Par internetu Latvijā ar infografikas palīdzību tiek atklāti skaitļi, kādus līdz šim nebiju ievērojis. Grafikā parādās atšķirīgas interneta auditorijas, kas piemēram:

 • lieto tikai inbox.lv
 • lieto tikai delfi.lv
 • lieto tikai draugiem.lv
 • lieto tikai draugiem.lv un delfi.lv
 • lieto tikai delfi.lv un inbox.lv
 • lieto tikai inbox.lv un draugiem.lv

Pat ja skaitļi, kas raksturo šīs grupas nav līdz galam precīzi, tie varētu būt par pamatu interesantam sociālpsihologu pētījumam. Ja atņem dažādus tehniskus iemeslus (darbā nav piekļuves draugiem.lv), tad pētot šīs grupas varētu uzzināt šo to jaunu par to, kādas lietotāju masas apdzīvo Latvijas internetu.

Pieejot pavisam primitīvi, mēs aizstājam katras interneta lapas nosaukumu ar tās galveno uzdevumu un iegūstam, apmēram, ko tādu:

 • ziņu lasīšana un komentēšana – delfi.lv
 • socializēšanās un izklaide – draugiem.lv
 • komunikācija caur epastu un izklaide – inbox.lv

Tālāk var šķetināt, kāpēc grupa, kas dara visas trīs minētās lietas ir tik maza. Var meklēt atbildes, kas ir tie cilvēki, kas internetā tikai socializējas un izklaidējas, kas ir tie, kas tikai lasa ziņas un socializējas utt.

Daudziem interneta “spēlētājiem” būtu vērtīgi zināt, kā (ar kādu pamatojumu) cilvēki izvēlas savas ikdienas lapas un ko varētu darīt, lai piesaistītu auditoriju, kas līdz šim internetu lietoja tikai, lai pārbaudītu savu inbox.lv pasta kastīti.

Lūk arī infografika:

Ja jūs interesē arī citas datu vizualizācijas varat doties uz ciparunieze.wordpress.com

 

 

, , , , , , , , ,

 • ja var ticēt Māra Reliņa izteikumiem tad pieņemam, ka mums ir 50k lietotāji un 2milj iedzīvotāji, tad twitterī lieto 2.5% LV iedzīvotāji.

 • xlt

  nevar tik vienkāršoti pieņemt, ka tie, kurus interesē ziņas lasa delfus utt. Minētajiem pakalpojumiem ir ļoti daudz alternatīvu – google (pie tam – meils, rīderis utt.), feisbūks u.tjpr. Tas, ka es nelasu delfus, nenozīmē, ka nelasu ziņas. Es, piemēram, ziņas salasu no daudzām lapām un neizmantoju vienu konkrētu.

  • Labs arguments. Es gan minēju, ka tas ir ļoti vienkāršots modelis un nopietnākam pētījumam pamatā būtu jāņem dati par lielāku lapu loku utt. No otras puses es varu galvot, ka burtu salikumu RSS pazīst 5% LV interneta lietotāju un prot lietot ne vairāk kā 2.5%. Jaunais FF, piemēram, ir pavisam atteicies no RSS ikonas savā jaunajā beta versijā. Google rīderis ir gīku izklaide :)

 • Jānis

  uhh, kā es parasti izklaidējos draugiem.lv :D

 • Laikam esmu viens no tiek retajiem, kurš Delfi nav lasījis jau gadiem:) Patīk TVNet un Kasjauns.lv

 • No rakstiņā minētajiem “monstiem” lietoju visu trīs, bet, teiksim pēdējā gada lietojuma statistikā
  tas gan sastādīs tikai ap 10-15 min/dienā no apmēram 6-12 stundām/dienā
  Tātad šāda statistika par manu e-uzvedību praktiski nepasaka NEKO
  ——————
  Esmu gan faktiski tikai viens no ļoti specifiska resursa tautasforums.lv lietotājiem,kas gan šai resurā “ik dienas nosēž vismaz pusstundu un tā jau vismaz pusgadu.

  Es mēdzu regulāri vērot skaitītājus un pētīt visas pieejamās statistikas, jo taisni statistika mani reizēm ir barojusi un baros.

  Kā eksperimentētgribētājiem tikt pie TF apmeklējuma statistikas. Piedāvāju savu “neoficiālo versiju”, ko pagaidām neviens nav ne apstiprinājis, ne noliedzis:
  Kā iespējams paskatīties statistiku?
  Atrodam tautasforums. lv lapā “Lapas apmeklējums” lapas labajā pusē. Redzama rociņa, noknikšķinam. Esam nonākuši http://gostats.com/ Skrollējam lapu uz leju līdz atrodam virsrakstu – Professional web stats counter. Atrodam apakšpunktu – Visitor traffic displayed on the world map. Noknikšķinam uz “world map”. Noskaitām līdz 10. Paskorllejam lapu uz leju. Atrodam sev priekšā karti ar 1000 pēdējo apmeklējumu ģeogrāfiju uz pasaules kartes. Lapu regulāri lasa lielā skaitā no Nīderlandes, Beļģijas un Lielbritānijas dienvidiem – Anglijas. Karte, protams, mērogojama. Pieejams vēl kāds ducis vai vairāki duči dažādu lapas apmeklējuma statistiku.

  Secinājumi krājas. Pēdējais – Tikai apmēram 1% apmeklētāju ir no Latvijas un arī tad galvenokārt no Rīgas; tikai fragmentāri TF lasa no Kuldīgas, Liepājas un Cēsim. Bet te taču ir daudz praktiski noderīgas informācijas. Igaunija/no Igaunijas TF lasa apmēram 3x vairāk un lasīšanas ģeogrāfija ir jau plašāka. Mūs ik dienas lasa no Čerkasiem Ukrainā – no pēdējiem 1000 lasījumiem 25 no turienes, regulāri ik dienu 20-40 lasījumi, kas tad tur varētu lasīt/ – varbūt http://perlyna.edu.kh.ua/, citi lasījumi no Ukrainas -1, visticamāk nejaušs. No pēdējiem 1000 lasījumiem – vairāk par 50% ir no United States-185, India-104, Hungary-52, China-43, Philippines-42, France-35, Denmark-27; pilsētas no kurām patreiz visaktīvāk lasīts pēdējos 1000 lasijumos
  Cairo 61 6.1%
  Tallinn 50 5.0%
  Budapest 44 4.4%
  Fontana 39 3.9%
  unknown 39 3.9%
  Hyderabad 37 3.7%

  tautas forums lapai februāri bijusi divi hīti
  Ojārs Rode – http://www.tautasforums.lv/?p=3028
  Sergejs Kurgiņjans – http://www.tautasforums.lv/?p=2981

  Apmeklējumu skaits un apmeklētāju aktivitāte pusgada laikā augusi apmēram 2x
  Var skatīties kaut vai http://monster.gostats.com/hosts.xml?id=3558
  Cherkasy 28 2.8%
  Sydney 26 2.6%
  New Delhi 25 2.5%
  Kharkov 24

 • onkulis.com lietoju apmēram 5-10 minūtes nedēļā – tik cik atnāk RSS uz manu e-pastu
  saņemto gandrīz vienmēr 95% izlasu un saglabāju attiecīgā e-pasta mapē, ir noderējis
  No ‘monstriem” netika minētas periodisko izdevumu vietnes.
  Ja pētījuma par Latvijas vietņu lietotājiem būtu mērķis sasniegt reālu analīzi, būtu jāņem vēra arī tās.
  No minētajiem “monstriem” mani personiski ir aizvirzījušas prom ikdienas lietojumā – nekulturālība komentāros un tas, ka nevaru veltīt tik daudz laika, lai izlasītu kādu vienkārši saistošu rakstu, jo a priori nav zināms, “kur būs sāls ” – rakstā vai komentāros

 • ..

  es arī lietoju visus šos trīs resursus, jo tiem jau nav neviena nopietna konkurenta Latvijā.