iemācies jQuery 30 dienās

tutsplus.com piedāvā interesantu veidu, kā 30 dienās iemācīties jQuery. Reizi dienā tiek atsūtīts viens mācību video klips. Viņi apgalvo, ka pēc 30 dienu kursa būs iespējams patstāvīgi lietot jQuery, bez papildus palīdzības.

Bezmaksas kursiem var pieteikties ievadot savu epastu learnjquery.tutsplus.com lapā. Tālāk, jūs katru dienu saņemsiet pa vienam video klipam, līdz galu galā skola būs rokā. Iesaku visiem, kam ir bijusi maza vai daļēja pieredze darbā ar jQuery. Arī pats palūkošu, kas tiek piedāvāts, jo manas jQuery zināšanas nav pilnīgas tāpēc, ka tās ir cieši saistītas ar to, kādi JS lietojumi ir bijuši pie iepriekšējiem projektiem.

, ,

 • Man gan liekas, ka pirms tam labi jāpārzin PHP, JavaScript un SQL, citādi šādi kursi nestrādās.

  • Jā, tā varētu būt, lai gan nemanīju, kādi ir pamata nosacījumi šiem konkrētajiem kursiem. No otras puses, cilvēki, kuriem interesē jQuery droši vien nesāks ar nulles zināšanām tevis minētajās pamata lietās.

   • Un cik būs tādu cilvēku, kas jau ar kaut kādu zināšanu bagāžu ķēpāsies ar šādiem online kursiem? :)

  • Nepiekrītu, ka jāpārzin PHP un MySQL. JavaScriptam un jQuery ar tām tehnoloģijām nav nekāda sakara.

   • Es gribu redzēt kādu kvalitatīvu JQuery produktu tu vari izstrādāt, neko nezinot par datubāzēm un PHP :) Good luck with that.

    • Anonymous

     Lūdzu, http://fmarcia.info/jquery/tetris/tetris.html
     Nekādu datubāžu un PHP.

     Tehnoloģijas ir atkarīgas no tā, ko tev vajag. jQuery ir JavaScript frameworks, kura iespējas neaprobežojas ar AJAX pieprasījumiem uz PHP serveri un no datubāzes atgriezto datu atrādīšanas.

     • Es runāju par to, ka šis tutoriālis nav domāts cilvēkiem, kas neko nesaprot no web izstrādes. Es ļoti labi zinu kas ir Jquery un ka PHP un SQL nav requirement. Runa ir par to, ka mana mamma neiemācīsies jQuery 30 dienās, ja viņai nav nemazākās sajēgas, kā notiek web izstrāde, un kā visi šie mehānismi darbojas kopā, kāds ir potenciāls utt.

    • Lai gan “kvalitatīvs” nav pēc standartiem tā viennozīmīgi novērtējams kritērijs, uzskatu, ka ir iepsējams uztaisīt ļoti labu un “kvalitatīvi” strādājošu produktu tikai ar JavaScript zināšanām vien (node.js, jQuery).

     Daudz būtiskākas priekšzināšanas šajā kontekstā ir attiecībā pret html un css.

     • Viegli komentēt ja tev šīs zināšanas ir. Kāpēc te nav komentāri no veiksmes stāstiem, kam nav šādu zināšanu? Kāds tos tutoriāļus vispār ir redzējis?

  • Hmm

   Kādā mārrutkā ? Lūk HTML vajag saprast, bet frontenda veidojām teorētiski un praktiski ir pie kājās un vienas vietas, kas rušinās backendā – pilnīgi vienalga vai HTMLu ģenerē PHP, Perl, ASP un kāds DB dzinis. Jāzin, piemēram, ka ar pareizu GET var dabūt datus (kas jau ir advanced level), bet kā tie dati tiek sagatavoti viņam praktiski ir vienalga.
   Piemēram, cilvēks uzliek WP, un cērt PHP stipri mimināli, bet SQL tik cik konfigurācija login datus norādīt, tas viņam liedz mācīties un pielietot jQuery?!

   • Ha ha jūs visi esat smieklīgi un iedomīgi gīki. Kā jau es augstāk minēju, tad lūk norādiet mani uz cilvēku, kas nezin neko no tā visa, bet zin tikai jQuery. Ir absurdi pieņemt, ka šajā pasaulē ir kāds, kas vēlēsies to apgūt, nezinot svarīgākas tehnoloģijas.

    Tas ir kā pieņemt, ka ir auto ātrumkārbu speciālisti, kas nekad nav redzējuši auto motortelpu, pat ja tas obligāti nav nosacījums.

    Šādas lietas iet roku rokā, pat ja tās nav viena no otras atkarīgas.

    Ja uz tik vieglu apgalvojumu man doma ir jāpaskaidro vairākas reizes, nesaprotu kā kungiem pietika smadzeņu vielas iemācīties valodas kuras piemin.

 • Līdzīgā veidā var mācīties arī JavaScript: http://www.codecademy.com/. Pieņemu, ka šādu servisu ir pilns.

  • Jā, servisu netrūkst, bet parasti tie ir maksas un dažkārt pat diezgan dārgi. Šis iekrita acīs tieši tāpēc, ka ir bezmaksas.

 • Anonymous

  Lai iemācītos jQuery, vislabāk būtu pirms tam mazliet apgūt Javascript (bez tā ir bezjēdzīgi kaut ko darīt), te ir laba bezmaksas grāmata “Eloquent Javascript” – http://eloquentjavascript.net/
  Bet lai nostiprinātu jQuery zināšanas, iesaku grāmatu “jQuery in Action”, bet vēl svarīgāk par to ir kaut ko nepārtraukti ķimerēties un veidot.
  Un vēl labi būtu izmantot Coffeescript, kas web pasaulē nav viennozīmīgi vērtēts, bet, manuprāt, ļoti atvieglo JS koda rakstīšanu (un arī lasīšanu), tāpat kā HAML priekš HTML un SCSS/SASS/LESS priekš CSS