video, kas izsmej spoguļkameru lietotājus, kuriem nav sajēgas par fotografēšanu

Droši vien būsiet redzējuši tādus gadījumus, kad ir skaidri redzams, ka cilvēkam ir gana daudz naudas, lai nopirktu pašu dārgāko un profesionālāko spoguļkameru, bet pietrūkst zināšanu, kā to izmantot. Tad seko brīnumi ar to, ka svaigākais Canon vai Nikon ražojums tiek likts zaļajā/auto režīmā un aiziet, top jaunas suņu, kaķu un mazu bērnu bildes ar visu zibspuldzi, kura auto režīmā ieslēdzas pati, vajag to vai nevajag.

Sony reklāmas kampaņas ietvaros ir radījuši, manuprāt, ļoti trāpīgas video ilustrācijas, kuras tā vien prasās pārsūtīt zināmajiem personāžiem, kas ikdienā dara precīzi to, par ko tiek ironizēts zemāk redzamajos video klipos. Un morāle, manuprāt, ir diezgan skaidra – lielākajai daļai no mums nevajag milzu kameras, jo to pašu rezultātu var panākt ar pieklājīga izmēra ziepju traukiem, vai Sony NEX tipa kamerām.

Saite uz youtube video kanālu – all the gear and no idea.

Uz šo brīdi ir pieejami 8 dažādi foto nejēgu tipi:

THE FLASHER – šis laikam ir mans mīļākais klips, jo nevaru paciest tos, kas mūžīgi tur ieslēgtu zibspuldzi.

FOREIGN CORRESPONDENT

THE VIDIOT

LENS SPOTTER

MACRO FREAK

SIDELINE HERO

STATUS UPDATERS

F-STOP FUSSPOT

, , ,

 • Skatos, esi meties kopēt Maddoxu

 • Izcili!

  Tik trāpīgi nevarētu pat atkārtot. 

 • uuu

  Esmu visdrīzāk pieskaitāms pie šiem video personāžiem, jo īsti nemāku apieties ar visām tām podziņām (bet izmēģinu ik pa laikam), bet kapēc es nepirku ziepju trauku? Jo bilžu kvalitāte viņiem ir zem katras kritikas. Kaut vai visparastākās bildes, pilnīgi citas krāsas un dziļums
   

  • Es agrāk biju ļoti skeptisks pret visa veida ziepju traukiem, bet jau pāris gadus tirgū ir pieejami Canon ziepju trauki, kas prot bildēt ļoti labā līmenī. Savukārt pēdējā laikā es tieku pie pārsteigumiem, kad apskatos, kādas bildes nāk no Panasonic ziepīša, kas auto režīmā nereti parāda ļoti teicamus rezultātus. Nemaz nerunājot par to produktu, ko šajos klipos reklamē Sony – visi NEX 3, 5, 6 un 7 pagaidām vēl neesmu to izdarījis, bet pie liekas naudas taisos pāriet prom no salīdzinoši lielā Canon 450D uz ko daudz mazāku, kompaktāku un cik var spriest tik pat spējīgu.

   • Atis Rektins

    Tieši tā. Pirms pusgada gribēju jaunu fotoaparātu pirkt, bija jau doma ņemt spoguļkameru (jo savādāk būs sliktas bildes, man pirms dažiem analogā bija), bet tad sieva atrunāja. Nopirku Panasonic Lumix ziepjutrauku (tā kā vairāk dārgāka gala, modeli no galvas nezinu) un nedomāju, ka jebkad vairs gribēšu spoguleni pirkt. Nerunājot par mazo svaru, izmēriem un labo akumulatora ietilpību, ir lieliskas Zeiss lēcas ar gandrīz platleņķa objektīvu – 24mm, labas krāsas, turklāt ideāla automātiskā stabilizācija, pat krēslā statīvu nevajag, tāpat maksimāli zūmējot tos padsmit reižu zūmus. Un tas viss automātiskajos režīmos, neesmu pat sācis manuāli kaut ko mainīt, jo nejūtu vajadzību.

 • Anonims

   Par ko satraukums? Ražotājam ir jāpārdod kameras, un pie kājas, kas tās pērk. Piemēram, tūlīt sāksies “Staro Rīga”, un apkārt vazāsies pilns ar statīvu staipītājiem, bet vai viņi kādam traucē?