Ņemot vērā, ka Dylan Moran man patīk jau kopš Black Books laikiem es nevarēju palaist garām iespēju redzēt viņa stand-up izrādi tepat Rīgā.

Kā jau ierasts, ievadā Dylan Moran mēģināja iepīt dažus vietējos jokus. Ja paskatīsieties vecākus youtube, tad redzēsiet, ka viņš dažreiz pacenšas un spēj pajokot par vietējām aktualitātēm. Latvijas gadījumā, jau aplausu laikā viņš pamanījās paziņot, kaut ko no sērijas: “hurry up, we don’t have much time before he (Putin) invades this country.”

Tālāk joki par latviešiem, kas šobrīd šausmīgi satraukušies par imigrantiem un par to, kā Īrijā pirms 20 gadiem visi tieši tāpat bija satraukušies par imigrantiem no Austrumeiropas (Latvijas tajā skaitā). Pat necentīšos atstāstīt, varu tikai galvot, ka joki bija smieklīgi tieši tāpēc, ka tie tik precīzi apraksta realitāti.

Viņa uzspēlēti nevērīgā un nevīžīgā joku pasniegšanas maniere gana veiksmīgi nomaskē negludumus. Uz mirkli pat nespēju noticēt, ka beidzot skatījos uz viņu dzīvē nevis kādā dvd ierakstā.

Pārējā laikā, protams, labi atstrādāta joku programma, visi smejas un viss ir forši. Bija gan kādi 3-4 joki, kur bija jūtams, ka tikai retais saprata joka būtību. Pēc viena, viņš pats nokomentēja, ka šis joks šoreiz ir bezvērtīgs, ja zālē tikai retais ir, ko dzirdējis par Sesame Street.

Kopumā šis vakars bija katra iztērētā eiro vērts. Jau tagad sāku plānot un meklēt, kādi vēl stand-up pasākumi ir gaidāmi Latvijā un kaimiņvalstīs. No Latviešu stand-up gan es izvairītos, neesmu dzirdējis, ka mums būtu kaut viens ar humoru aprīkots stāvizrādnieks.

30. novembrī iznāks arī Off The Hook dvd versija, ja nu kādam tas interesē.

Tālākos plānos: no šobrīd aktuālajiem komiķiem obligāti gribētu redzēt arī manu stand-up favorītu Louis C.K., bet redzēsim, cik ilgi būs jāgaida līdz šim mega notikumam.