SEB – Digitālā krājkase

Jau varen sen šādu pakalpojumu biju manījis Amerikas un Eiropas bankās un beidzot, tas ir pieejams arī Latvijā.

Info no SEB:

Digitālā krājkase ir bezmaksas pakalpojums SEB internetbankā. Izmantojot to, katra ar norēķinu karti veiktā pirkuma summa tiek noapaļota līdz veselam eiro, starpību novirzot Jūsu krājkontā.

Digitālās krājkases darbības princips: apmaksājot pirkumu ar norēķinu karti, piemēram, 6,40 EUR apmērā, jau nākamajā rītā 0,60 EUR tiks pārskaitīti uz krājkontu (7,00 EUR – 6,40 EUR = 0,60 EUR).

Kamēr pirkuma summa ir rezervēta norēķinu kontā, tās starpība ar Digitālās krājkases starpniecību netiks ieskaitīta krājkontā. Tas notiks tikai tad, kad pirkuma summa tiks noņemta no norēķinu konta.

Uzkrājuma veidošanai ar Digitālās krājkases starpniecību varat izmantot jau esošu vai speciāli šim nolūkam atvērtu krājkontu.

Manuprāt, ļoti jauka iespēja tiem, kas pārāk slinki, lai krātu saviem spēkiem. Ja mēnesī ir vidēji 20 maksājumi, un ja pieņemam, ka vidējā summa ir 50 eiro centi, tad gadā varētu iekrāt ~120 eiro. Nav nekas liels, bet patīkami. Un ja vēl SEB krājkonti tiešām prastu veidot uzkrājumus ar kaut cik prātīgu procentu, tad tam visam būtu vēl lielāka jēga.

Photo by Didier Weemaels on Unsplash

 • Citas bankas klients

  Šādam pakalpojumam vajadzēja būt jau pirms gadiem 5. Tagad, kad nu ūdens smeļas mutē, tad ievieš… Jebkurā gadījumā izlasi visu viņu līgumu šim pasākumam. Ir ierobežojumi, būsi nepatīkami pārsteigts. Es no SEB principā aizgāju. Piebesīja daudzas lietas daudzu gadu laikā. Pēdējā nagla viņu zārkā – atbilde uz rakstisku ibankā iesniegtu jautājumu jāgaida līdz pat 7 darba dienām. Tas nav nopietni.

  • Pilnīgi piekrītu par tiem 5 gadiem, es pat teiktu, ka varēja vēl laicīgāk šo ieviest. Pakalpojumu vēl nepieslēdzu, būs jāpalasa sīkāk. ibanka viņiem ir izsmiekls, labi, ka jaunā ir kaut cik labāka.

 • Pingback: Latvijas blogāres apskats #89 (28.08.-03.09.). – BALTAIS RUNCIS()

 • Artis

  `Kas par piedāvājumu` ! Mājas lapā:
  Starp viena klienta kontiem SEB bankā (t.sk. pārskatījums uz krājkontu)1

  0.07 EUR

  Izņemšana ar iesniegumu! Vai sods.
  Paši dod 0.05%.

 • Kurš punkts skaitās izsmiekls? Digitālās krājkases ideja izskatas laba, diemžēl swedbank, kur man ir konts to nepiedāvā.